Seniorze, rządzisz!

0

Od kilku lat we wrześniu w Stargardzie rządzą najstarsi mieszkańcy. Seniorzy zawsze zapraszają do wspólnej zabawy każdego, niezależnie od wieku. Barwna parada,  zawody sportowe, festyn, kino, basen, pikniki – to tylko część programu tegorocznych Stargardzkich Dni Seniora.

Tradycyjnie już świętowanie najwcześniej rozpoczną słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku i członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. UTW już w środę (13.09.) żegna lato na pikniku, a w czwartek (14.09.) PZERiI świętuje jubileusz tegorocznych 80-latków. Oprócz tego, w czwartek (14.09.) seniorzy – jeszcze przed oficjalnym otwarciem – będą mogli odwiedzić zmodernizowaną Książnicę Stargardzką, a później zwiedzić wyremontowaną kolegiatę. Dodatkowo od rana skorzystają ze strefy wodnej w AquaStar – bilet wstępu dla osób powyżej 60 lat to tylko 5 zł za godzinę.

Na dobry początek warto także zatroszczyć się o zdrowie, żeby w pełni sił korzystać ze wszystkich propozycji. W piątek (15.09.) o 9:00 przy przychodni na os. Zachód rozpocznie się akcja „Seniorze, zbadaj się!”. Stargardzianie w wieku powyżej 60 lat za darmo sprawdzą m.in. poziom cukru we krwi, cholesterol, zrobią EKG, zbadają swój słuch i skorzystają z porad dotyczących zdrowego żywienia i trybu życia. Tego dnia już od 6:00 popływają również w strefie wodnej AquaStar, a od 10:00 mogą zwiedzać Muzeum Archeologiczno-Historyczne za złotówkę. Z kolei o 14:00 w Teatrze Letnim seniorzy odbiorą symboliczne klucze do bram miasta i zmierzą się w sportowej rywalizacji. Ci, którzy wolą spokojniejszą rozrywkę, mogą wybrać się na seans filmowy do kina Stargardzkiego Centrum Kultury. „Jezioro Słone” do zobaczenia o 18:00. Wejściówki za 5 zł mogą kupić wszyscy, którzy skończyli 60 lat.

Sobotnie (16.09.) świętowanie rozpocznie się porannymi zawodami wędkarskimi na stawach hodowlanych w Kluczewie. Cały czas dostępna będzie również strefa wodna w AquaStar (5 zł/1 h). Tego dnia seniorzy za symboliczną złotówkę odwiedzą Stargardzkie Centrum Nauki FILARY, gdzie m.in. zagrają w planszówki. Kolejna propozycja za 1 zł to zwiedzanie Bastei. Po porannych aktywnościach warto wybrać się na kolorową paradę, która o 14:30 wyruszy z Rynku Staromiejskiego do Teatru Letniego. W tym roku motywem przewodnim będzie sztuka ludowa. Około 15:00 w Parku Chrobrego rozpocznie się festyn. W programie m.in. występy artystyczne, tort, stoiska z rękodziełem, warsztaty plastyczne i strefa gastronomiczna. O 18:00 w tym samym miejscu rozpocznie się dyskoteka dla seniorów.

W niedzielę (17.09.) już od 8:00 będzie można korzystać ze strefy wodnej AquaStar w dobrej cenie. O 10:00 w kinie SCK rozpocznie się seans filmu familijnego „Uwolnić Poly”. To propozycja także dla wnuków – dziadkowie za bilet zapłacą tylko 5 zł, a dzieci – 15 zł (w tym wejściówka na film i popcorn). Również od 10:00 można za 1 zł zwiedzać MAH. Na dobry koniec Stargardzkich Dni Seniora zaplanowano piknik na Bobrowej Polanie. Zabawa rozpocznie się o 11:00.

Szczegóły wszystkich wydarzeń znajdują się na plakacie. Można go zapisać w swoim komputerze lub smartfonie i otworzyć w większym rozmiarze. Warto już teraz zaplanować zabawę i zachęcić do udziału swoich bliskich i członków rodzin. Od lat Stargardzkie Dni Seniora są świętem nie tylko dla najstarszych mieszkańców. Z atrakcji na festynie korzystają całe rodziny. Seniorzy nie zawodzą, dzieląc się swoją energią i humorem.

(r)

fot. Bożena Kuszela/archiwum

Poprzedni artykułZłamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – znów prowadził po pijanemu
Następny artykułGryfiki opanują Stargard


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj