Gryfiki opanują Stargard

0

Od kilku tygodni duże zainteresowanie budzi charakterystyczna łapa, którą można zobaczyć na banerach i ulotkach w całym mieście oraz na Facebooku. Teraz wiadomo już, że grafika to oficjalne logo stargardzkich gryfików. Będą one częścią szlaku „Ocalić od zapomnienia”.  Niedługo w różnych częściach Stargardu napotkamy szesnaście figurek mitycznych stworzeń.

Wszystkie gryfiki nawiązują do ważnych w historii miasta wydarzeń i postaci. Każdy posiada atrybut charakterystyczny dla miejsca, które upamiętnia. Lokalizacje figurek oznaczono banerami z logo i napisem „od 30 IX to moje miejsce”.

Wielka inauguracja stargardzkiego szlaku gryfików odbędzie się 30.09. (sobota) o 12:00 w parku Zamkowym przy Baszcie Białogłówce. Piknik Naukowy Szlakiem Gryfików to mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku:

– questing „Szlakiem Gryfików” – gra terenowa dla odkrywców,

– spotkania z gryfologami – snucie opowieści i rozmowy o gryfach i Gryfitach,

– rekonstrukcje, warsztaty, animacje i zabawy w klimacie historycznym.

Bardzo interesująco zapowiada się finał wydarzenia. Przygotowano wielką inscenizację gryfikową. Szczegóły są dostępne na Facebookach organizatorów: Muzeum Archeologiczno-Historycznego i Stargardzkiego Centrum Nauki Filary.

fot. i grafika – SCN Filary

Poprzedni artykułSeniorze, rządzisz!
Następny artykułSoni Spatium. Muzyka światłości i prawdy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj