Dni Seniora. „Służą nam swoją życiową mądrością i doświadczeniem”

0

Stargardzkie Dni Seniora nabierają tempa. Tradycyjnie wspólnie świętują jubilaci z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Dzisiaj (14.09.) najlepsze życzenia przyjęli tegoroczni 80-latkowie, ale wszyscy zaproszeni dobrze spędzili czas, szykując się już na kolejne wydarzenia SDS.

– Dziękuję jubilatom i wszystkim seniorom za serce, które od wielu lat wkładają w swoje rodziny, ale też w najbliższe otoczenie, a kiedyś w miejsce pracy. Tak naprawdę wysiłkiem i zaangażowaniem budują cały Stargard. Żeby miasto mogło się dobrze rozwijać, musi mieć silne fundamenty. Seniorzy tworzyli je wytrwale przez długie lata, a teraz służą nam swoją życiową mądrością i doświadczeniem, które jest bezcenne. Zasługują na ogromny szacunek i wdzięczność, które – mam nadzieję – odczuwają każdego dnia – mówi prezydent Rafał Zając.

W tym roku 80. urodziny świętowali seniorzy, którzy przyszli na świat w 1943 r. Coroczny jubileusz to również okazja do spotkania najstarszych członków PZERiI. Były gratulacje, prezenty, poczęstunek oraz występy artystyczne. Nie mogło również zabraknąć pamiątkowych zdjęć.

W piątek (15.09.) o 14:00 w Teatrze Letnim seniorzy odbiorą symboliczne klucze do miasta i zmierzą się w sportowej rywalizacji. W sobotę (16.09.) o 14:30 z Rynku Staromiejskiego wyruszy wielobarwna parada, która zakończy się festynem i dyskoteką w Teatrze Letnim. W niedzielę (17.09.) o 11:00 na Bobrowej Polanie rozpocznie się piknik. To tylko część weekendowych atrakcji. Cały program tegorocznych Stargardzkich Dni Seniora można znaleźć tutaj.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułStargardzkie TBS najlepsze w Polsce
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Po sparingach i dwóch turniejach, czas rozpocząć nowy sezon


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj