Stargardzkie TBS najlepsze w Polsce

0

W 2022 r. cieszyliśmy się z II miejsca, a w tym roku Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. okazało się bezkonkurencyjne w rankingu przygotowanym przez specjalistów ze Strefy Gospodarki – dodatku tematycznego do Dziennika Gazety Prawnej.

Nasza spółka zwyciężyła, pokonując TBS-y z całej Polski, w tym również z dużych miast. Na II miejscu uplasował się Toruń, a na III – Opole i Wrocław.

Eksperci ze Strefy Gospodarki kolejny raz docenili Stargardzkie TBS za szeroki zakres działań. Spółka jest jednym z krajowych liderów w budowie mieszkań do wynajęcia z dopłatami z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. W ciągu ostatnich 24 lat Stargardzkie TBS oddało mieszkańcom do użytku 856 lokali w 34 budynkach. Sukcesywnie zmniejszają się także listy oczekujących na przydział mieszkania. W realizacji jest już kolejna inwestycja przy ul. J. Śniadeckiego – pisaliśmy o tym tutaj.

– Pierwsze miejsce Stargardzkiego TBS na podium rankingu bardzo nas cieszy i pokazuje, że nasza praca jest zauważalna i doceniana, że warto myśleć i działać prorozwojowo, nawet, jeżeli czasy są mało do tego sprzyjające. Inwestycje, programy społeczne Potrzebny Dom czy Złota Rączka, administrowanie i zarządzanie blisko 6 tysiącami mieszkań, aktywne pozyskiwanie środków zewnętrznych – to kwintesencja naszej działalności, gdzie ważna jest nie tylko infrastruktura, lecz przede wszystkim człowiek – mówi prezes Stargardzkiego TBS Agata Kmieć-Łuciuk.

Stargardzka spółka została ponownie doceniona za realizację programów wykraczających poza typową działalność towarzystw budownictwa społecznego. Tutejszy system mieszkalnictwa wspomaganego pozostaje wzorem dla wielu samorządów z całej Polski. Daje on szansę na dobre życie i większą samodzielność seniorom, osobom z niepełnosprawnościami, osobom opuszczającym pieczę zastępczą i wychodzącym z kryzysu bezdomności.

Artykuł o Stargardzkim TBS w Strefie Gospodarki można przeczytać tutaj.

(r)

fot. Paweł Bieg/archiwum

Poprzedni artykułNa wybory z SIS-em
Następny artykułDni Seniora. „Służą nam swoją życiową mądrością i doświadczeniem”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj