Stargardzkie Dni Seniora. Prezydent: Miasto jest Wasze

0

W piątek, 15 września o godz. 14:00 w Teatrze Letnim seniorzy odebrali klucze do miasta. Później zmierzyli się w sportowej rywalizacji.

Na płycie przed sceną pojawiło się 8 drużyn: Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów; Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku; Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło nr 13; Stowarzyszenie Amazonek Stokrotka; Centrum Wolontariatu i Mentoringu Seniorów; Świętojański Klub Seniora; Klub Seniora „Stargardzka Starówka”; Klub Senior+  osiedle Lotnisko.

– Życzę Wam wspaniałej zabawy. U nas to tradycja. Korzystajcie! Tylko nie łamcie rąk i nóg, bawcie się bezpiecznie. Miasto jest Wasze. Rozruszacie się sportowo, zjecie tort i potańczycie – mówił prezydent Rafał Zając, dodając: – Dziękuję wszystkim reprezentacjom – w tym roku bardzo zróżnicowanym. Cieszę się, że miasto może cieszyć się z tego, że Stargard jest przyjazny seniorom.

Zastępczyni prezydenta Ewa Sowa, zwracając się do drużyn, powiedziała: – Wszyscy jesteście w moim sercu. Cieszę się, że jest tu tyle atrakcji. Niech inni żałują, że nie mogą uczestniczyć w Dniach Seniora.

Przyszedł czas na przekazanie seniorom kluczy do miasta. Odebrała je Jadwiga Dąbrowska z Klubu Senior+.

– To nie lada odwaga dać nam te klucze! – mówiła z uśmiechem pani Jadwiga. – Chcemy dać dobrą energię, także tym, którzy nie mogą tu być. Dziękuję wszystkim tym, którzy przygotowali Stargardzkie Dni Seniora. Zrobimy wszystko, aby było wesoło, barwnie, przyjaźnie. Stargard jest nasz!

W ramach Seniorady OSiR i Aqua Star, po krótkiej rozgrzewce, rozpoczęły się konkurencje sportowe: rzuty do kosza, strzały do bramki, jaskółka, slalom z piłeczkami, przejście pod taśmą, na wesoło z kubeczkami, kolorowe piłeczki, kolorowe literki. Zabawa była przednia. Emocje kipiały. Nie brakowało dopingu (tego dozwolonego…).

W sobotę z Rynku Staromiejskiego wyruszyła wielobarwna parada, która zakończyła się festynem i dyskoteką w Teatrze Letnim. Na dobry koniec Stargardzkich Dni Seniora odbył się piknik na Bobrowej Polanie.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Mogli wygrać, ale zremisowali
Następny artykułDzień Sybiraka w Stargardzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj