„Znachor” ruszył w Polskę. Pokaz przedpremierowy w SCK

0

Dzisiaj w 6 wybranych polskich miastach, w tym – w Stargardzie, odbędą się pokazy specjalne najnowszej adaptacji „Znachora” w reżyserii Michała Gazdy. W roli legendarnego prof. Wilczura zobaczymy Leszka Lichotę, natomiast jego córkę zagra Maria Kowalska – debiutująca w pierwszoplanowej roli żeńskiej.

W pokazach tych weźmie udział obsada i twórcy trzeciej adaptacji powieści Dołęgi-Mostowicza. Stargardzianie, którym udało się zdobyć wejściówki na „Znachora”, po obejrzeniu filmu jeszcze przed jego premierą w serwisie Netflix, też będą w tym uczestniczyć.

Spotkania poprowadzą Kinga Burzyńska oraz Odeta Moro.

Film „Znachor” – o szanowanym chirurgu profesorze Rafale Wilczurze, który traci rodzinę i pamięć, a wiele lat później, zapomniany i biedny, spotyka swoją córkę – zrealizowany na podstawie kultowej powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza będzie można obejrzeć na Netflix już 27 września br. – jednocześnie w ponad 190 krajach na całym świecie.

Twórcy: Michał Gazda (reżyseria), Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski (scenariusz), Tomasz Augustynek (zdjęcia).

Obsada:  Leszek Lichota, Maria Kowalska, Ignacy Liss, Anna Szymańczyk, Mirosław Haniszewski, Łukasz Szczepanowski, Izabela Kuna, Mikołaj Grabowski, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczyk, Artur Barciś i inni.

Produkcja: Endemol Shine i MS Productions

(r)

fot. – źródło: Netflix Project Executive

Poprzedni artykułAmfiteatr w budowie. Powstają ostatnie rzędy widowni
Następny artykułBłękitni Stargard. Zszokowali skutecznością


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj