Błękitni Stargard. Zszokowali skutecznością

0

Po ostatnich, średnich występach Błękitni sprawili swoim kibicom nie lada niespodziankę. Wygrali bowiem na wyjeździe ze Stolem Gniewino aż… 6:0.

Stolem Gniewino – Błękitni Stargard (0:4)

Bramki: 17., 44. min. Aftyka, 33., 67. min. Niedojad, 41. min. Kamiński, 90. min. Zdunek

W połowie minionego tygodnia zapadła ostateczna decyzja, kto będzie prowadził drużynę Błękitnych. Jej pierwszym trenerem został Jarosław Piskorz, dotychczasowy drugi szkoleniowiec biało-niebieskich.

W dziewiątej kolejce stargardzianom przyszło się zmierzyć na wyjeździe z niżej notowaną ekipą Stolem Gniewino. Biorąc pod uwagę średnią dyspozycję obu ekip, trudno było przewidywać wynik tego spotkania.

Tymczasem mecz okazał się jednostronny, a prawdziwy festiwal strzelecki zaprezentował zespół ze Stargardu.

Wynik w 17. minucie otworzył Grzegorz Aftyka. W 33. minucie na 2:0 podwyższył Damian Niedojad. Na tym strzelecki pokaz w pierwszej połowie nie zakończył się. W 41. minucie do siatki rywala trafił Julian Kamiński, a tuż przed zejściem do szatni na listę strzelców po raz drugi wpisał się Grzegorz Aftyka.

W drugiej odsłonie Błękitni nie zwolnili tempa. W 67. minucie drugą bramkę zdobył  Damian Niedojad, a kropkę nad „i” w 90. minucie postawił Bartłomiej Zdunek.

Podopieczni Jarosława Piskorza mają trzynaście punktów na koncie, co daje im dziesiąte miejsce w tabeli.

W najbliższą sobotę Błękitni zagrają na wyjeździe z Sokołem Kleczew.