Ruszył remont SP nr 3

0

Trwają prace przy ogromnej inwestycji w Szkole Podstawowej nr 3. Po zakończeniu remontu placówka będzie bardziej ekologiczna, a zastosowane rozwiązania dadzą konkretne oszczędności. Większy komfort odczują uczniowie i nauczyciele, którzy będą korzystać z wyremontowanych sal lekcyjnych i pracowni.

Zakres remontu w SP nr 3 jest szeroki. W ramach inwestycji zmodernizowany zostanie jeden z budynków i hol szkoły oraz sala gimnastyczna. Zakończono już demontaż instalacji centralnego ogrzewania. Trwają prace przy montażu nowych grzejników, a także wymianie elementów instalacji grzewczej. Z kolei na zewnątrz wykonawca przygotowuje się do ocieplania ścian.

Ponadto w ramach inwestycji wymienione zostaną okna i drzwi, a na dachu pojawią się panele fotowoltaiczne. W częściowo wyremontowanych salach lekcyjnych będą nowe, energooszczędne lampy. Większe bezpieczeństwo zapewni też wymiana instalacji elektrycznej.

Wartość wszystkich prac to około 5,5 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont w SP nr 3 powinien zakończyć się wiosną 2024 r.

Projekt: Poprawa efektywności energetycznej w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Stargardzie korzysta z dofinansowania o wartości 1 067 779,90 EUR, co stanowi równowartość 4 608 431,26 PLN, otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego).

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu w kwocie 813 252,58 zł.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Zszokowali skutecznością
Następny artykułChce Polski bez względu na zawód, poglądy polityczne, przynależność religijną, wiek, płeć czy pochodzenie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj