Chce Polski bez względu na zawód, poglądy polityczne, przynależność religijną, wiek, płeć czy pochodzenie

0

– Jesteśmy w trasie. Za niecałe 3 tygodnie są wybory. Jeździmy, rozmawiamy, tłumaczymy – dlaczego taka drożyzna, tak wysoka inflacja i skąd tak niska cena paliwa – mówił wczoraj na spotkaniu, na Rynku Staromiejskim, poseł Lewicy Dariusz Wieczorek, który pojawił się tam wraz z kandydatem na posła Bartłomiejem Michaliszynem ze Stargardu.

– Jest potrzebna zmiana w Polsce. Trzeba tchnąć nadzieję, że możemy być poważnym partnerem w Europie. Lewica, która jest różnorodną formacją, daje takie gwarancje – dodał poseł, a następnie przedstawił stargardzkiego kandydata do Sejmu.

– On jest stąd. Głosujcie na Lewicę – powiedział Dariusz Wieczorek.

Bartłomiej Michaliszyn – 32 lata, ekonomista – startuje z 14. miejsca na liście.

Jak mówił, jednym z głównych problemów do rozwiązania jest wykluczenie komunikacyjne. W soboty, niedziele i święta ludzie ze wsi i miasteczek nie mogą korzystać z transportu publicznego.

– Mamy aferę wizową, kryzys demograficzny, kryzys psychiczny – według danych Komendy Wojewódzkiej Policji w ubiegłym roku 238 osób w regionie popełniło samobójstwo, 80 proc. to mężczyźni – powiedział kandydat.

Na pytanie o religię w szkołach, zaznaczył: – Jako Lewica jesteśmy za rozdziałem państwa od Kościoła. Religia powinna odbywać się w salkach katechetycznych, a nie w szkołach. I to dotyczy nie tylko katolików.

Bartłomiej Michaliszyn w swoich materiałach wyborczych podkreślił: „ Chcę współtworzyć nowoczesną, przyjazną, stabilną i innowacyjną Polskę. Polskę, dla której jesteśmy tak samo ważni bez względu na zawód, poglądy polityczne, przynależność religijną, wiek, płeć, pochodzenie czy zamieszkanie”.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułRuszył remont SP nr 3
Następny artykułOdkryć „Znachora” młodemu pokoleniu. Pokaz specjalny filmu w SCK


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj