„Dość niszczenia banerów” apeluje stargardzka PO. W tle swastyki i błyskawice SS  

0

Przeraża obecna kampania wyborcza w przestrzeni publicznej Stargardu. Na przykład, na ul. Różanej, na kilkadziesiąt tablic z wizerunkami kandydatów do Sejmu, kilkanaście zostało zniszczonych – namalowano na nich czarną mazią swastyki lub esesmańskie błyskawice, lub jedne i drugie. Niektóre banery połamano. Ta dewastacja dotknęła głównie kandydatów Koalicji Obywatelskiej.

Z tego powodu dzisiaj przy Różanej, koło wiaduktu, odbyła się konferencja prasowa z udziałem Anny Nowak i Michała Bodka – oboje kandydują do Sejmu z KO. Między innymi ich banery zostały tak potraktowane.

– Chcemy z naszymi kandydatami wystąpić z apelem, aby nie niszczyć materiałów wyborczych – nie tylko naszych, niczyich – mówił Marek Stankiewicz, przewodniczący PO w Stargardzie. – My jesteśmy dotknięci tym procederem w różnych częściach miasta. Apelujemy, żebyśmy się szanowali.

Anna Nowak dodała: – Szanujmy plakaty i banery – nasze i innych ugrupowań. Wiele naszych zostało zniszczonych. Prosimy o wsparcie w tej sprawie.

– Codziennie dostaję sygnały o naszych zniszczonych banerach. Musimy powstrzymać ten proceder – mówił Michał Bodek.

Wspomniał też, że wiele osób nielegalnie wiesza swoje banery na płotach, nie pytając o zgodę ich właścicieli.

– Ja sam tego doświadczyłem – mówił kandydat KO. – Na moim płocie zawisł baner bez mojego pozwolenia. Ludzie dzwonią do mnie w takich sytuacjach i pytają, co mają robić. Radzę, aby taki baner zdjąć i przechować. Nie bójmy się tego zrobić.

Marek Stankiewicz stwierdził, że sposób, w jaki banery kandydatów Koalicji Obywatelskiej zostały zniszczone, wskazują na zorganizowaną akcję. Te swastyki i błyskawice na banerach – w różnych lokalizacjach – są do siebie bardzo podobne.

– To promowanie nazizmu. Zgłaszamy te przypadki policji. Słyszymy, że podjęte zostały działania, że wszczęto śledztwo – mówił przewodniczący stargardzkiej PO.

Po konferencji sfotografowałam banery na Różanej, przy rondzie Żołnierzy Wyklętych, Spokojnej i na placu Słonecznym. Zwłaszcza te przy rondzie dają do myślenia.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułPrzedszkole w SP nr 2 nabiera kształtów
Następny artykułOgólnopolska Noc Bibliotek 2023 pod hasłem „Absurd nie czytać”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj