Matematyczna wystawa CNK w Stargardzie: Spacer z funkcją, szyfr Cezara, idealna asymetria, sznurkografy

0

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Stargardzie przetestują najnowszą mobilną wystawę Centrum Nauki Kopernik „O matmo!”.

Przez dwa dni (17 i 18 października) będą mogli osobiście się przekonać, jak piękne formy potrafią przyjąć matematyczne reguły i jak zaskakująca bywa obecność matematyki w otaczającym nas świecie.

Za sprawą nowoczesnych, efektownych i interaktywnych eksponatów sprawdzą, na czym polega spacer z funkcją, co to jest szyfr Cezara, czy istnieje idealna asymetria oraz co wspólnego mają sznurkografy ze współczesnymi wyszukiwarkami internetowymi.

Wystawa „O matmo!” została zaprojektowana i zrealizowana przez interdyscyplinarny zespół specjalistów z Centrum Nauki Kopernik. Tworzyli ją matematycy, fizycy, projektanci, inżynierowie, konstruktorzy, elektronicy i laboranci, stolarze i tokarze. Wszyscy pracowali nad tym, by pokazać, że matematyka to nie tylko liczby, ale także fascynująca przygoda, która potrafi zachwycać, zaciekawiać, bawić i wciągać.

Wizyta na wystawie „O matmo!” to samodzielne eksperymentowanie, które pozwala zrozumieć sens i logikę podstawowych działań matematycznych, poznać je i polubić. Wprawiając w ruch obrotowe figury, można zobaczyć, jak powstają bryły. Matematyczne łamigłówki są okazją do treningu wyobraźni przestrzennej, kojarzenia faktów i abstrakcyjnego myślenia.  Dobra zabawa jest tu gwarantowana.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa to najnowszy projekt programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.

(r), fot. – źródło: Centrum Nauki Kopernik

Poprzedni artykułPrzypomnienie: „Będzie weselej” – piosenki z muzyką Jerzego Wasowskiego
Następny artykułPowstaną miasteczka dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj