Powstaną miasteczka dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży

0

Jeszcze w październiku rozpocznie się budowa kilku miejsc do nauki przepisów drogowych i prawidłowego poruszania się po chodnikach i jezdniach – zarówno piechotą, jak i na rowerze. Uczniowie czterech szkół podstawowych i okoliczni mieszkańcy skorzystają z tzw. miasteczek ruchu drogowego.

To skuteczny i przede wszystkim bezpieczny sposób, żeby nauczyć młodych ludzi właściwego korzystania z dróg.

Stacjonarne miasteczka ruchu drogowego powstaną przy Szkołach Podstawowych nr 3, 4 i 8. Dzieci i młodzież będą mogły poćwiczyć tam w warunkach zbliżonych do rzeczywistości. Nauczą się np. prawidłowego korzystania z przejścia dla pieszych i zasad poruszania się po mieście na rowerze. Dzięki takiej atrakcyjnej formie młodzi ludzie lepiej zapamiętają najważniejsze przepisy drogowe i wypracują dobre nawyki, które mogą poprawić ich bezpieczeństwo.

Z kolei Szkoła Podstawowa nr 11 na os. Zachód dostanie mobilne miasteczko wraz z rowerowym torem przeszkód. Uczniowie tej szkoły poćwiczą na gumowych matach, imitujących asfalt, i wykorzystają do nauki miniaturowe wersje znaków drogowych. Będzie tam również sygnalizacja świetlna.

Wszystkie miasteczka powinny być gotowe jeszcze w tym roku. Całość kosztuje ponad 950 tys. zł. Wykonawcą jest firma ze Stargardu – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ELDEM Łukasz Demczuk. Na tę inwestycję oraz na już wykonane wyniesione przejście dla pieszych na ul. R. Traugutta miasto pozyskało prawie 400 tys. zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

(r)

fot. Tadeusz Surma/archiwum

Poprzedni artykułMatematyczna wystawa CNK w Stargardzie: Spacer z funkcją, szyfr Cezara, idealna asymetria, sznurkografy
Następny artykułBłękitni Stargard. Nieco osłabieni wywieźli punkt z Wolina


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj