W niedzielę głosujemy – bądźmy uważni

0

15 października br. (niedziela) w całym kraju odbędą się wybory do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz referendum ogólnokrajowe. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. Ich kadencja potrwa 4 lata. Stargardzianie będą głosować w 34 komisjach wyborczych od 7:00 do 21:00.

Warto przypomnieć sobie zasady i zapoznać się z ewentualnymi zmianami.

Wybory do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej – Okręg wyborczy Nr 41

W wyborach do Sejmu wybiera się kandydatów w wielomandatowych okręgach, a mandaty rozdzielane są proporcjonalnie pomiędzy komitetami wyborczymi, które zdobyły największe poparcie.

Mieszkańcy Stargardu wraz z częścią województwa zachodniopomorskiego (powiaty: goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki oraz miasta na prawach powiatu: Szczecin, Świnoujście) wybiorą 12 posłów.

Wybory do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej – Okręg wyborczy Nr 98

W wyborach do Senatu zastosowanie mają jednomandatowe okręgi wyborcze – wygrywa kandydat, który uzyskał największe poparcie.

Stargard wraz z częścią województwa zachodniopomorskiego (powiaty: goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, pyrzycki, stargardzki oraz miasto na prawach powiatu – Świnoujście) wybierze 1 senatora.

UWAGA!

Spis wszystkich obwodów wyborczych w Stargardzie wraz z dokładnymi adresami komisji wyborczych są dostępne tutaj oraz w najnowszym wydaniu Stargardzkiego Informatora Samorządowego.

Zmianie uległy siedziby niektórych obwodowych komisji wyborczych. Wyborcy, którzy dotychczas głosowali w wymienionych lokalach, teraz będą to robić w innym miejscu:

OKW Nr 3: był Żłobek Miejski „Leśna Polana”, os. Zachód A4 – jest Szkoła Podstawowa nr 2, osiedle Zachód A5,

OKW Nr 18: był Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. Brzozowa 26 – jest Szkoła Podstawowa nr 3 ul. B. Limanowskiego 7-9 (wejście od ul. B. Limanowskiego 7 od strony boiska szkolnego),

OKW Nr 19: dotychczasowe wejście do lokalu od strony ul. B. Limanowskiego 9 (łącznik między budynkami) – zostaje zastąpione wejściem od ul. B. Limanowskiego 7 (wejście przy boisku szkolnym),

OKW Nr 27: była świetlica Rejonu Dróg Krajowych, ul. Bydgoska 13/15 – jest Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie, Rynek Staromiejski 2-4.

(r)

grafika: FB PKW

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Nieco osłabieni wywieźli punkt z Wolina
Następny artykułBędzie bezpieczne przejście przy SP nr 10


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj