„Przyjazne ogrody 2023”. Stargardzianie wśród wyróżnionych ROD-ów z Pomorza Zachodniego

0

Towarzyszą krajobrazowi przyrodniczemu w miastach, zaspokajają rekreacyjne i wypoczynkowe potrzeby mieszkańców, integrują. Marszałek województwa Olgierd Geblewicz wręczył nagrody i wyróżnienia najbardziej aktywnym na Pomorzu Zachodnim Rodzinnym Ogrodom Działkowym – laureatom konkursu „Przyjazne ogrody 2023”.

– Spotykamy się w najbardziej zielonej siedzibie urzędu w Polsce, co jest bliskie waszym sercom, waszym zamiłowaniom. Zorganizowaliśmy ten konkurs, bo cenimy środowisko działkowców. To co robicie dla waszej satysfakcji jest wartością dodaną dla naszych miast oraz miasteczek. To czysta ekologia. Wiemy, że mierzycie się w ogrodach z wieloma wyzwaniami. Wierzymy, że te nagrody pozwolą wesprzeć realizację waszych priorytetów – mówił podczas wręczania nagród marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Konkurs skierowany był do stowarzyszeń ogrodowych prowadzących ROD-y w regionie. Ocenione zostały inicjatywy prospołeczne; wydarzenia kulturalne, sportowe, rekreacyjne, rozrywkowe, edukacyjne; inicjatywy na rzecz ochrony środowiska i przyrody, a także te, które wpływają na stan i utrzymanie infrastruktury ogrodowej służącej lokalnej społeczności, jak i przemiany lokalne zachodzące na terenie danego ROD-u w ciągu ostatnich 3 lat.

Nagrodzeni (I, II i III nagroda) zostali wybrani w trzech kategoriach – w zależności od liczby działek ogrodowych, mieszczących się w ramach danego ROD-u. Przyznanych zostało także łącznie 15 wyróżnień. I właśnie wśród nich znaleźli się stargardzianie.

W kategorii do 130 działek – Stowarzyszenie Miłośników Ogrodów ze Stargardu; w kategorii od 131 do 300 działek – Polski Związek Działkowców Rodzinny Ogród Działkowy im. Pomorska 73-110 Stargard; Polski Związek Działkowców Rodzinny Ogród Działkowy im. Nowy Sad ze Stargardu.

Laureaci otrzymali nagrody, odpowiednio: za I miejsce – 40 tys. zł, za II miejsce  – 30 tys. zł, za III miejsce – 20 tys. zł oraz wyróżnienia po – 10 tys. zł.

(r)

fot. Biuro Prasowe UMWZ

Poprzedni artykułKoncert i licytacja, aby pomóc Samuelowi
Następny artykułWernisaż na czerwonym dywanie. Będzie można spotkać Marilyn Monroe


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj