Szukamy par na medal

0

50 lat w małżeństwie to nie lada wyczyn. Uhonorowaniem wspólnego życia przez pół wieku mogą być medale wędrujące co roku w ręce kolejnych stargardzian. Już od 2.11. (czwartek) wnioski o to wyróżnienie będą przyjmowane od par, które pobrały się w 1974 r. lub wcześniej i do tej pory nie otrzymały odznaczenia.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Już za kilka miesięcy, na uroczystej gali, parom ze Stargardu przekaże je prezydent Rafał Zając. To wzruszający moment dla samych jubilatów, ale i ich bliskich.

Tym razem wnioski o przyznanie sześcioramiennej gwiazdy zawieszonej na różowej wstążce będą przyjmowane do 31.01.2024 r. (środa). Dokumenty mogą składać małżonkowie, a także ich rodziny i znajomi. Wystarczy przyjść do Urzędu Stanu Cywilnego (Rynek Staromiejski 1, pokój nr 5). Wzór wniosku jest do pobrania tutaj lub – w formie papierowej – w USC. Szczegółowe informacje można uzyskać również pod numerami telefonów 91 577 26 66, 91 577 07 72 i 91 577 07 93.

(r)

fot. – źródło: umig.busko.pl

Poprzedni artykułCiepłe Mieszkanie. Kto chętny?
Następny artykułZ Bramy Wałowej do Książnicy. Młodzi pokażą swoje umiejętności


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj