Koncert: Mike Stern & Leni Stern

0

„Pod gwiazdami – pamięci artystów, którzy odeszli” to wyjątkowy projekt, którego finałem jest międzynarodowy koncert pamięci światowym artystom, których nie ma już wśród nas. Przed nami koncert finałowy Mike’a Sterna – amerykańskiego gitarzysty jazzowego, prezentującego styl muzyczny fusion, czyli jazz z elementami charakterystycznymi dla muzyki rockowej.

Wraz z jazzmanem wystąpi wokalistka i gitarzystka Magdalena Thora (Leni Stern), prywatnie żona artysty.

Koncert odbędzie się 15 listopada (środa) o godz. 19:00 na dużej scenie SCK. Bilety od 40 zł.

Idolem Sterna w młodości był nieżyjący już Jimi Hendrix. To właśnie jemu artysta zawdzięcza ten rockowy pierwiastek, który zawarty jest w jego grze i muzyce.

Mike Stern jest absolwentem prestiżowej akademii bostońskiej Berklee College of Music. Jednym z jego wykładowców był Pat Metheny, który w 1976 roku zarekomendował Sterna do słynnej grupy Blood, Sweat and Tears, otwierając mu drogę do świata jazzu. W 1981 roku rozpoczął współpracę z Milesem Davisem. Dwa lata później wraz z Jaco Pastoriusem stworzył formację World of Mouth, która szybko zyskała uznanie. Od początku lat 80. prowadzi karierę solową, prezentując styl fusion, jazz-rock, który zaprezentuje na koncercie finałowym.

Na scenie wystąpią:

Mike Stern – gitara

Leni Stern – gitara

Rafał Sarnecki – gitara

Piotr Lemańczyk – gitara basowa

Adam Golicki – perkusja

Organizatorem wydarzenia jest Stargardzkie Centrum Kultury i Bogdan Bogiel / Boogie Production. Partnerem merytorycznym koncertu jest Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe. Koncert odbywa się pod patronatem prezydenta Stargardu Rafała Zająca. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego .

(r) – źródło: materiały prasowe SCK

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Lecą w dół
Następny artykułHarmonogram pracy mammobusów w okresie 1-30 listopada br. w Powiecie Stargardzkim


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj