Duże zainteresowanie przetargami na realizację S10 Szczecin-Piła

0

W trwających od niedawna postępowaniach przetargowych na realizację ośmiu odcinków S10 Szczecin-Piła, GDDKiA otrzymała około 6,5 tys. pytań od wykonawców. Pokazuje to, z jak dużym zainteresowaniem branży budowlanej spotkały się te przetargi.

Pytania wymagają szczegółowej analizy. Czas na zapoznanie się z odpowiedziami muszą też mieć wszyscy potencjalni wykonawcy, a informacje z nich pozyskane wykorzystać na optymalne skalkulowanie ofert. Dlatego przesunięty został termin otwarcia ofert w tych postępowaniach ze wstępnie planowanego początku listopada na 15 grudnia tego roku.

Odpowiedzi na pytania są publicznie dostępne na stronie postępowania w serwisie zakupowym GDDKiA, co pozwala na zapoznanie się z nimi wszystkim wykonawcom.

Najwięcej pytań – ponad tysiąc dotyczy odcinka S10 Suchań-Recz. Dla pozostałych odcinków jest od 600 do 900 pytań. Pytania dotyczą wielu kwestii technicznych, proceduralnych, jak również zapisów umów i specyfikacji.

Projekt i budowa drogi

Realizacja inwestycji, zapisanej w Rządowym Programie Budowy Dróg krajowych do 2030 roku, prowadzona będzie w formule Projektuj i buduj.

– Zgodnie z zakładanymi terminami, w przyszłym roku planowane jest podpisanie umów. Wykonawcy inwestycji opracują projekty budowlane i uzyskają decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), co pozwoli rozpocząć prace w terenie w 2025 r. Kierowcy z nowej trasy skorzystają w 2028 r. – informuje Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA O/Szczecin.

Szczegóły przetargów dostępne są na platformie zakupowej GDDKiA dla wszystkich ośmiu odcinków:

S10 Szczecin Kijewo – Szczecin Zdunowo

S10 Stargard – Suchań

S10 Suchań – Recz

S10 Recz – Cybowo

S10 Cybowo – Łowicz Wałecki

S10 Łowicz Wałecki – Piecnik

S10 Piecnik – Wałcz

S10 Walcz – Piła

Ponad 110 km nowej drogi ekspresowej 

S10 Szczecin – Piła będzie dwujezdniową drogą ekspresową z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Droga została podzielona na osiem odcinków realizacyjnych. Wybudowany zostanie fragment łączący węzeł Szczecin Kijewo (autostrada A6) z gotowymi już odcinkami od Zdunowa (granica Szczecina) do końca obwodnicy Stargardu oraz siedem odcinków od Stargardu do Piły (z wyłączeniem funkcjonującej już od 2020 roku obwodnicy Wałcza).

Nowa droga ekspresowa S10 będzie omijać miejscowości, przez które przebiega obecna DK10, między innymi Suchań, Recz, Kalisz Pomorski i Mirosławiec. Na węźle Piła Północ – przyszłym połączeniu S10 i S11 – zakończy się odcinek Szczecin – Piła. Na trasie przewidziano budowę 13 węzłów drogowych oraz między innymi 56 wiaduktów, ośmiu estakad i 20 przejść górnych dla zwierząt. Powstaną też trzy pary Miejsc Obsługi Podróżnych i Obwód Utrzymania Drogi.

(r)

mapka – GDDKiA

Poprzedni artykułNarodowe Święto Niepodległości. Dowódca Garnizonu Stargard: Możecie zawsze liczyć na żołnierza polskiego
Następny artykułSpotkanie z Wojciechem Chmielarzem – dziennikarzem, publicystą, pisarzem kryminałów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj