Większe pieniądze na Centrum Integracji Społecznej

0

W Stargardzie osoby, które od dłuższego czasu są bezrobotne i borykają się z wieloma innymi trudnościami, mogą liczyć na pomoc w znalezieniu pracy i lepszym funkcjonowaniu w codziennym życiu. A to dzięki temu, że działa u nas Centrum Integracji Społecznej – miejsce aktywizacji zawodowej i wsparcia w wychodzeniu z nałogów.

Zgodnie z decyzją stargardzkich radnych, CIS dostanie większe pieniądze na swoją działalność.

W Centrum Integracji Społecznej stargardzianie otrzymują szeroką pomoc i szansę na powrót na rynek pracy. Uczą się wykonywania konkretnych zawodów, ale korzystają także ze wsparcia psychologicznego i socjoterapii.

CIS działa u nas przy. ul. Z. Krasińskiego 19. Pomoc dostają tam osoby m.in. długotrwale bezrobotne, wychodzące z bezdomności czy zmagające się z nałogami. W ubiegłym roku po takie wsparcie sięgnęło 74 stargardzian.

Centrum Integracji Społecznej to jedna z placówek działających w naszym mieście w ramach Miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałania narkomanii i przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie.

Więcej o programie i innych formach wsparcia można przeczytać tutaj.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułZapomniał włączyć kierunkowskaz, za chwilę okazało się, że popełnił przestępstwo
Następny artykułPanowie, zadbajcie o swoje zdrowie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj