Zielone serce SP nr 1

0

W takim miejscu zdobywanie wiedzy to przyjemność i doskonała zabawa. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 zyskali nowoczesną, kompleksowo wyposażoną ekopracownię. Nauczą się tam m.in. biologii, chemii i fizyki, a także samodzielnie przeprowadzą doświadczenia.

– Wiedza zdobyta w ciekawy, atrakcyjny sposób jest najbardziej trwała. Cieszę się, że uczniowie Jedynki zyskali nowe miejsce do nauki i poznawania świata. Jestem przekonana, że lekcje w ekopracowni zachęcą młodych ludzi do odkrywania i rozwijania swoich pasji, a także dbania o nasze środowisko naturalne – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Nowa ekopracownia jest wyposażona m.in. w mikroskopy do poznawania świata natury w dużym przybliżeniu. Zdobytą wiedzę pomagają też utrwalić duże modele biologiczne. Lekcje w takiej sali są jeszcze ciekawsze dzięki wirtualnemu laboratorium chemicznemu. W pracowni pojawiło się również akwarium, w którym zamieszkało kilka gatunków ryb.

To kolejna taka sala w miejskiej podstawówce. Ekopracownię mają także uczniowie SP nr 10.

Na oba projekty miasto zdobyło dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Inwestycja w SP nr 1 kosztowała ponad 55 tys. zł, a dofinansowanie wyniosło 50 tys. zł.

W szkole tej szykują się kolejne nowości. Już w przyszłym roku młodzi ludzie będą tam mieć ogród sensoryczny, w którym podbudzą wszystkie zmysły i nauczą się wielu ciekawych rzeczy. Więcej o tej inwestycji realizowanej w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego można przeczytać tutaj.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułCo z tą lampą? Mieszkanka: „Nie powinna tam stać”, magistrat: „Musieliśmy wpisać się z latarniami w konkretny teren”  
Następny artykułLKS Feniks Pesta. Triumf w Zachodniopomorskiej Lidze Dzieci i złoto w Pucharze Polski Kobiet U22


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj