Oszuści działający metodą ,,na wnuczka’’ zatrzymani na gorącym uczynku

0

Stargardzcy policjanci działali błyskawicznie. Zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy brali udział w oszustwie seniorki, stosując metodę na tzw. wnuczka.

Dyżurny stargardzkiej komendy otrzymał informację o seniorce, która prowadziła rozmowę telefoniczną z kobietą podającą się za jej wnuczkę. Oszustka poinformowała seniorkę, że spowodowała wypadek drogowy, w którym ranna została jedna osoba. Następnie przekazała telefon mężczyźnie, który – podając się za prokuratora – dodał, że jedyną możliwością uwolnienia wnuczki jest przekazanie 80 tys. złotych na kaucję. Po odbiór kaucji miał stawić się rzekomy prokurator prowadzący sprawę wraz z policjantem.

Seniorka została poinstruowana o konieczności przekazania gotówki mężczyznom, którzy mieli zjawić się pod jej domem.

– Czujna seniorka w porę nawiązała kontakt z wnukiem, który powiadomił policję. Zaalarmowani policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego natychmiast przystąpili do działania. Błyskawicznie pojawili się we wskazanym miejscu i podjęli obserwację. W jej efekcie policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 19-letniego mężczyznę oraz jego nieletniego kolegę. Obydwaj to mieszkańcy Szczecina – informuje asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

Dalsze czynności doprowadziły do zgromadzenia materiału dowodowego, na podstawie którego 19-latek usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje sąd, natomiast sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

(r)

Poprzedni artykułDarmowe przeglądy pojazdów w ZS nr 5
Następny artykułMikołaje opanowali Stargard


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj