Ceramiczna szopka w urzędzie z przesłaniem: Dzielmy się dobrem i miłością

0

Każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia w holu Urzędu Miejskiego przy ul. S. Czarnieckiego 17 można podziwiać wyjątkową szopkę przygotowaną przez dzieci z Pracowni Ceramiki i Rzeźby Młodzieżowego Domu Kultury. Oprócz stałych elementów, zawsze pojawiają się w niej także nowości.

Szopka za każdym razem wprawia w dobry, przedświąteczny nastrój wszystkich odwiedzających Urząd Miejski. Łatwo ją znaleźć – wystarczy wejść głównymi drzwiami od ul. S. Czarnieckiego i iść w prawo, w kierunku Biura Obsługi Klienta.

W tym roku członkowie pracowni MDK zaproponowali swoje spojrzenie na Bramę Pyrzycką i cerkiew prawosławną. Nad każdym zabytkiem czuwa anioł lub inna postać. Z kolei w centralnym punkcie szopki, jak zawsze, jest nasza Brama Młyńska.

Prezentacji przyświeca idea podzielnej miłości. Odnosi się do poszukiwania prawdy o nas samych. W okresie świątecznym składamy życzenia innym, ale też powinniśmy pomyśleć o tym, czego chcielibyśmy dla siebie. Dzieląc się dobrem i miłością, nie tylko niczego nie tracimy, a wręcz zyskujemy. Właśnie o tych wartościach tuż przed świętami przypominają młodzi ludzie z MDK.

Szopkę w Urzędzie Miejskim można oglądać od poniedziałku do piątku 8:00-18:00 aż do 5.01. (piątek).

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPójdźcie za naszą gwiazdą – w jasność
Następny artykułPonad 1300 nowych drzew przy zachodniopomorskich drogach


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj