Czyńmy pokój

0

W okresie przedświątecznym na te odwiedziny stargardzki Urząd Miejski zawsze czeka. I tym razem, tradycyjnie, jak co roku, harcerze z Hufca ZHP Stargard przynieśli do magistratu Betlejemskie Światło Pokoju. Symboliczny płomień przyjął prezydent Rafał Zając wraz z zastępcami Ewą Sową i Piotrem Myncem.

Każdy może odpalić swoją świecę od tego wyjątkowego ognia – światełko czeka na stargardzian obok szopki w Biurze Obsługi Klienta (ul. S. Czarnieckiego 17).

Co roku akcji harcerzy towarzyszy inne hasło. Tym razem brzmi „Czyńmy pokój”. W ten sposób młodzi ludzie z całej Europy chcą przypomnieć, jak cenna jest to wartość. Okres Bożego Narodzenia sprzyja chwili refleksji nad wieloma wymiarami pokoju, o który każdy z nas powinien dbać na co dzień.

Sztafeta z Betlejemskim Światłem Pokoju tradycyjnie rozpoczyna się w Grocie Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Następnie, otoczone opieką przez harcerzy i skautów, pokonuje tysiące kilometrów przez całą Europę, docierając również do Stargardu. U nas czeka na mieszkańców w kilku miejscach – m.in. w UM. Warto zabrać ten płomień do swoich domów, a przy okazji obejrzeć tegoroczną szopkę przygotowaną przez dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułBędzie integracja przy ognisku na Tańskiego
Następny artykułZS nr 5. Mistrz Zdobienia Pierników 2023


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj