Czyste Powietrze – będą zmiany

0

Już ponad 160 stargardzian skorzystało z dofinansowania m.in. na wymianę starych pieców na paliwo stałe – na bardziej ekologiczne urządzenia, instalację centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej, a także ocieplenie budynków oraz wymianę okien i drzwi. W sumie dostali przeszło 2,7 mln zł. Kolejne pieniądze czekają. Trzeba jednak pamiętać, że od 1.04.2024 roku zmienia się regulamin programu.

Stargardzianie, którzy chcieliby otrzymać dofinansowanie, mogą złożyć wnioski samodzielnie – wystarczy kliknąć tutaj. Cały czas działa także Punkt Konsultacyjno-Informacyjny, gdzie wyjaśniane są wątpliwości i świadczona jest pomoc w wypełnianiu dokumentów. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 91 578 38 44 i umówić się na spotkanie w Ratuszu (Rynek Staromiejski 1). To szansa na konkretne wsparcie inwestycji – program jest skierowany do właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych.

Od 1.04.2024 roku zmieniają się wymagania dotyczące pomp ciepła, na które można dostać dofinansowanie w ramach Czystego Powietrza. Każde urządzenie będzie musiało posiadać odpowiednie certyfikaty jakości potwierdzone badaniami. Szczegółowe informacje o tych zmianach można znaleźć tutaj.

(r)

grafika: gov.pl

Poprzedni artykułSBO. Uczniowie mają ogród sensoryczny, a przedszkolaki starówkę w miniaturze
Następny artykułO.Mega. Co świeci nad Ińskiem?


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj