SBO. Uczniowie mają ogród sensoryczny, a przedszkolaki starówkę w miniaturze

0

Dwa nowe, wyjątkowe miejsca do zabawy i pobudzania zmysłów zyskali mali stargardzianie. Przy Szkole Podstawowej nr 1 gotowy jest ogród sensoryczny. Skorzystają z niego zarówno uczniowie SP nr 1, jak i okoliczni mieszkańcy. Ciekawie jest także przy Przedszkolu Miejskim nr 6. Tam na maluchy czekało na podwórku Stare Miasto w miniaturze.

Oba projekty zrealizowano w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Ogród przy SP nr 1 w pełni zachwyci wiosną i latem, ale już teraz można korzystać z ciekawych elementów. Jest tam m.in. stacja pogodowa, zegar słoneczny, rurofon, panele muzyczne, zwierciadła, ścieżka sensoryczna – to wszystko pozwoli młodym ludziom rozwijać wyobraźnię, aktywować wszystkie zmysły, ćwiczyć motorykę i koordynację. W takim miejscu zabawa łączy się z nauką w bardzo przyjemny sposób.

Ciekawie zrobiło się też przy PM nr 6 na os. Chopina. Dzieci mają tam do dyspozycji niezwykły plac zabaw. Wzdłuż miniaturowych uliczek stanęło 5 domków. Wszystkie nawiązują do dawnych rzemiosł. Jest m.in. chatka kuśnierza, szewca i złotnika. Dodatkowo w każdym domku są narzędzia typowe dla danego zawodu. Na takiej wyjątkowej starówce maluchy będą poznawać historię naszego miasta, a także świetnie się bawić.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułFERIE 2024. Wykaz punktów kontroli autobusów
Następny artykułCzyste Powietrze – będą zmiany


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj