CIT – gdy turyści szukają informacji

0

Ten skrót – CIT znają zarówno stargardzianie, jak i ci, którzy chcą pozwiedzać i lepiej poznać nasze miasto. Od lat w kamienicy przy Rynku Staromiejskim 4 działa Centrum Informacji Turystycznej. Prowadzi je Towarzystwo Przyjaciół Stargardu, któremu miasto zleciło to zadanie na kolejny rok.

TPS złożyło swoją ofertę do konkursu. Wykorzystując dofinansowanie z budżetu miasta, przez cały 2024 rok jego członkowie nadal będą prowadzić CIT. Mają na to 80 tys. zł.

Kolejna dotacja – w ramach tego samego konkursu ofert – popłynie do stargardzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. To 3 tys. zł m.in. na organizację rajdów i prelekcji promujących walory turystyczne naszego miasta.

Centrum Informacji Turystycznej działa w Stargardzie od 2002 roku. Powstało z inicjatywy TPS. Nasze CIT może się poszczycić trzygwiazdkowym Certyfikatem Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.

Odwiedzający Centrum Informacji Turystycznej zawsze dostają sprawdzone i aktualne dane, ciekawostki i polecenia miejsc, które szczególnie warto zobaczyć. Dodatkowo w CIT są do kupienia książki o Stargardzie, pamiątki, gadżety, a wizytę uprzyjemnia galeria obrazów lokalnych artystów.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułKoncert pamięci Pawła Adamowicza
Następny artykułMonitoring zmodernizowany


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj