Monitoring zmodernizowany

0

Prawie 100 tys. zł wydało miasto na poprawę bezpieczeństwa w Stargardzie. Dzięki zdobytemu dofinansowaniu m.in. zastąpiono wysłużone kamery miejskiego monitoringu nowoczesnymi urządzeniami. Wymieniono również anteny, kable i zmodernizowano serwer.

W kilku punktach w całym Stargardzie pojawiły się nowe kamery, które zapewniają lepszy, bardziej dokładny obraz. Na co dzień obsługuje je straż miejska. W siedzibie SM zainstalowany został nowoczesny serwer. W przyszłości bez problemu będzie można podłączyć do niego nawet 50 kolejnych kamer. Zakupiono też dodatkowe dyski do zapisu obrazu z monitoringu.

W ramach inwestycji wymienione zostały również anteny transmisji danych i uszkodzone kable. Możliwości całego systemu miejskiego monitoringu zwiększyły się kilkukrotnie. Dodatkowo teraz wszystkie nagrania są przechowywane w jednym miejscu i zyskały lepsze zabezpieczenia. Dzięki udziałowi w programie, stargardzianie zyskali też konkretną wiedzę. Miasto wraz ze strażą miejską i policją przeprowadziło spotkania edukacyjne.

Na modernizację miejskiego monitoringu udało się pozyskać prawie 100 tys. zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”.

(r)

fot. Konica Minolta

Poprzedni artykułCIT – gdy turyści szukają informacji
Następny artykułWspólnie na rzecz Zachodniopomorskiego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj