Wspólnie na rzecz Zachodniopomorskiego

0

„Jednym głosem dla regionu” to motto pierwszego spotkania nowego wojewody Adama Rudawskiego z zachodniopomorskimi samorządowcami. Podczas rozmowy z wójtami, burmistrzami, prezydentami miast i starostami wojewoda przedstawił koncepcję współpracy administracji rządowej, którą reprezentuje z samorządami.

W spotkaniu uczestniczyli starosta Iwona Wiśniewska i prezydent Rafał Zając.

– Chcę współpracować z samorządami, ale wiem, że najważniejsze to nie przeszkadzać i pozwolić małym ojczyznom działać tak, aby mogły jak najlepiej realizować swoje zadania – mówił podczas spotkania wojewoda. – Oczywiście w kwestiach, w których będę mógł pomóc, zrobię to. Chcę w urzędzie uruchomić szybką ścieżkę rozwiązywania problemów i trudnych spraw. Jestem otwarty na dyskusje i rozmowy. Zamierzam odwiedzać wszystkie powiaty i gminy w naszym województwie. Liczę na nasze spotkania w sprawach ważnych dla mieszkańców.

Wojewoda zapewnił, że szczególną uwagę i nadzór poświęci sprawom dotyczącym ochrony środowiska oraz transportowi i komunikacji.

– Budowa dróg S3, S6, S10, S11, Zachodniej Obwodnicy Szczecina czy Szczecińska Kolej Metropolitalnej to inwestycje, których będę szczególnie pilnował, także w zakresie ich finansowania i zapewniam, że są one niezagrożone – przekonywał Adam Rudawski.

Rozmowy w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie poprzedził recital Sylwestra Ostrowskiego, z którym wystąpili: Nailah Vitha, Sławomir Ostrowski, Kajetan Borowski, Eric Allen, Olga Tadel i Adam Tadel.

Wojewoda przedstawił również swoją doradczynię ds. kultury Annę Giniewską.

(r) – info: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki

fot. – źródło: FB Powiat Stargardzki

Poprzedni artykułMonitoring zmodernizowany
Następny artykułQuesting Szlakiem Gryfików na liście najlepszych questów w Polsce!


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj