Netflix kręci „Heweliusza” – zamkną odcinki trzech ulic

0

Stargard to jedno z miejsc, które stanie się tłem nowego serialu „Heweliusz”. Fragment naszego miasta – okolica sądu – zamieni się w plan filmowy z prawdziwego zdarzenia. Za produkcję serialu, reżyserowanego przez Jana Holoubka (fot.), odpowiedzialna jest platforma Netflix.

W związku ze zdjęciami do „Heweliusza” kierowcy i piesi mogą się spodziewać tymczasowych utrudnień w centrum.

Ekipa filmowa pojawi się w Stargardzie 22.01. (poniedziałek). Tego dnia zamknięte dla ruchu będą fragmenty:

– ul. Wojska Polskiego – od skrzyżowania z ul. A. Struga do wjazdu na teren szpitala,

– ul. A. Mickiewicza – od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. J. Piłsudskiego,

– ul. Z. Krasińskiego – od budynku sądu do żłobka (pl. Słowackiego).

W tym dniu najlepiej skorzystać z objazdu ul. A. Struga, ul. S. Okrzei, ul. Brzozową oraz ul. S. Żeromskiego.

Do szpitala dojedziemy ul. Z. Krasińskiego, na której tymczasowo obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy. Z kolei ze szpitala bez problemu wyjedziemy w ul. Wojska Polskiego. W poniedziałek (22.01.) szlaban przy wyjeździe będzie cały czas otwarty.

Uwaga! W niedzielę (21.01.) i w poniedziałek (22.01.) na ul. Wojska Polskiego (od skrzyżowania z ul. A. Struga do wjazdu na teren szpitala) i na ul. A. Mickiewicza (wzdłuż SCK i po stronie Świata Zabawek) nie zaparkujemy samochodów.

Odcinki zamkniętych ulic można sprawdzić na mapie. Trzeba pamiętać, że w poniedziałek (22.01.) przez cały dzień nie przejadą tamtędy samochody oraz nie przejdą piesi. Ta część naszego miasta zamieni się w plan filmowy serialu „Heweliusz”. Utrudnienia potrwają kilkanaście godzin, ale za to już w 2025 roku widzowie na całym świecie będą mogli zobaczyć Stargard w najnowszej produkcji Netflixa – opowiadającej o katastrofie tytułowego promu Jan Heweliusz.

(r)

fot. Netflix/pap.pl

mapa: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPolicja dobrze wyposażona
Następny artykułCSKF. Miasto Nocą. Powrót rzeźnika z Niebuszewa


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj