Policja dobrze wyposażona

0

Walizka kryminalistyczna, testy do wykrywania narkotyków, nowoczesny aparat fotograficzny z kompletem obiektywów – m.in. taki sprzęt otrzymali technicy kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Miasto przeznaczyło na to 95 tys. zł, a w planach – jeszcze w tym roku – są kolejne zakupy.

– Wielokrotnie powtarzam, że w rozwoju miasta i budowaniu w Stargardzie dobrego miejsca do życia kluczowe jest poczucie bezpieczeństwa. Praca policjantów ma w tym zakresie ogromne znaczenie. Żeby funkcjonariusze mogli działać sprawnie i skutecznie, muszą posiadać odpowiednie, nowoczesne narzędzia. Każde wsparcie naszej komendy to inwestycja w realne zwiększanie bezpieczeństwa stargardzian – mówi prezydent Rafał Zając.

Policjanci, którzy muszą mieć specjalistyczną wiedzę i umiejętności wsparte nowoczesnym sprzętem, zakupili m.in. kompletnie wyposażoną walizkę kryminalistyczną oraz kilkadziesiąt testów do wykrywania narkotyków. Zyskali również wygodne kombinezony do pracy w terenie, latarki i nowoczesny aparat fotograficzny z kompletem obiektywów. Wszystko to jest bardzo pomocne w zabezpieczaniu i dokumentowaniu śladów w miejscach popełnienia przestępstwa. Dodatkowo funkcjonariusze mają też do dyspozycji nowe komputery.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułAzbest do usunięcia
Następny artykułNetflix kręci „Heweliusza” – zamkną odcinki trzech ulic


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj