Azbest do usunięcia

0

Ze stargardzkich dachów sukcesywnie znikają tony wyrobów zawierających szkodliwy azbest. Magistrat czeka na deklaracje od kolejnych mieszkańców, którzy chcą się pozbyć takich materiałów ze swoich nieruchomości. Dokumenty trzeba złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17). Tam również jest dostępna deklaracja do wypełnienia w formie papierowej.

Inna opcja to pobranie jej z załącznika – tu: https://stargard.eu/aktualnosci/azbest-do-usuniecia/

Najpierw urząd sprawdzi, jak wielu stargardzian chce skorzystać z bezpłatnego usuwania szkodliwych pokryć dachowych. Pieniądze na ten cel co roku przeznaczane są z budżetu miasta. Deklaracje przydadzą się również przy wnioskowaniu o ewentualne dofinansowanie z zewnątrz. Dokumenty w BOK będą przyjmowane do końca marca 2024 roku. Najlepiej jednak złożyć je jak najwcześniej.

O dołączenie do programu mogą się starać osoby fizyczne, które są właścicielami budynków, ale również m.in. zarządcy Rodzinnych Ogrodów Działkowych, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe oraz fundacje. Należy pamiętać, że już po demontażu azbestu wnioskodawcy muszą we własnym zakresie i na własny koszt zabezpieczyć swoje obiekty i zamontować nowe pokrycie dachowe.

(r)

fot. bazaasbestowa.gov.pl

Poprzedni artykułPowinniśmy iść w stronę dobra, wspierać się i nie nienawidzić
Następny artykułPolicja dobrze wyposażona


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj