Powinniśmy iść w stronę dobra, wspierać się i nie nienawidzić

0

Co rok, od 5 lat, stargardzianie zbierają się przy pl. Wolności, by uczcić pamięć śp. Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, zamordowanego w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak było i tym razem. Dodatkowo zorganizowano koncert upamiętniający tę postać.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Kuźnia Możliwości.

Koncert, pod patronatem prezydenta miasta Stargardu Rafała Zająca, odbył się w minioną niedzielę na małej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. Występy muzyczne przeplatane były wspomnieniami o Pawle Adamowiczu.

– Pamiętam ten wieczór sprzed 5 lat w jednym z miast. Trwał wtedy finał WOŚP. Wiele osób zadawało sobie to pytanie: Dlaczego na najpiękniejszej kweście świata wydarzyło się coś tak strasznego? Dzisiaj jesteśmy tu po to, by potępić ten akt przemocy. Ale też po to, by nieść przyjaźń i miłość – jak robił to śp. Paweł Adamowicz – mówił Mirosław Poniewiera, prezes Stowarzyszenia..

– Perspektywa śmierci Pawła Adamowicza wywołuje refleksje – jak bardzo ludzkie emocje czy różnice między ludźmi potrafią sprowadzić nieszczęście – stwierdził prezydent Rafał Zając. – Powinniśmy pamiętać o tym i przywoływać to, co prezydent nam wskazywał: aby kierować się w życiu przyjaźnią, miłością i zrozumieniem, że ktoś może mieć inne zdanie, że trzeba słuchać każdego człowieka.

Na koniec Małgorzata Nizińska, szefowa sztabu WOŚP w Stargardzie powiedziała: – Jeden człowiek i jego nienawiść zrobiły wiele zła. Dlatego powinniśmy iść w stronę dobra, wspierać się nawzajem i nie nienawidzić.

W koncercie uczestniczyli: Hanna Cielecka, Malwina Kolińska i Małgorzata Nowak z De Facto, Maciej Uchal i Bartłomiej Kulczycki z PSM I i II st. oraz Eryk Kucharski i Miłosz Krysiak z MDK.

Ci ostatni z mocą wykonali „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Nic dziwnego, że publiczność oklaskami wymusiła bis. W kontekście śmierci Pawła Adamowicza porażało, gdy chłopcy śpiewali, „Że ktoś słowem złym, Zabija tak, jak nożem”…

bk

fot. mak

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Rozbili outsidera
Następny artykułAzbest do usunięcia


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj