Są pieniądze na kulturę

0

Prawie 350 tys. zł dostaną organizacje wzbogacające kulturalnie Stargard. Znamy wyniki konkursu ofert. Pieniądze trafią do tych, którzy w 2024 roku zrealizują działania z dziedziny kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Skorzystają stargardzianie – biorąc udział w różnych wydarzeniach i rozwijając swoje twórcze pasje.

Wsparcie z miasta trafi do: Fundacji Camerata Stargard, Stowarzyszenia Kuźnia Możliwości, Stowarzyszenia Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury „Kolejarz”, Stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych Pro Arte przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. W. Lutosławskiego w Stargardzie, Towarzystwa Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury, Stargardzkiego Stowarzyszenia Muzycznego Cantore Gospel, Stowarzyszenia Artystycznego B-moll oraz do oddziału Związku Ukraińców w Polsce. Łącznie wszystkie organizacje otrzymają w 2024 roku prawie 350 tys. zł.

Pieniądze pozwolą m.in. na organizację koncertów i innych ciekawych wydarzeń, w których wezmą udział stargardzianie. To oczywiście przede wszystkim rozrywka, ale też szansa na integrację i szeroko pojętą edukację.

(r)

fot. Roman Budzowski/archiwum

Poprzedni artykułSCN. Hobby naszych babć i dziadków
Następny artykułPrzedsiębiorcy odetchnęli. Przesunięto termin wdrożenia obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj