Monika Witkowska: K2 – Ostatnia szansa

0

Zapraszamy na spotkanie autorskie połączone z prelekcją o wyprawie na K2 – 29 lutego o godz. 17:00 w salce konferencyjnej Hotelu Kyriad przy ul. Spichrzowej 2 w Stargardzie – z Moniką Witkowską, niezwykłą osobą świata himalaizmu i trekkingu.

Spotkanie organizuje Stowarzyszenie Omne Verbum i Joanna Suleja.

Monika Witkowska to zdobywczyni 4 ośmiotysięczników, Korony Ziemi i wielu innych szczytów. Druga Polka po Wandzie Rutkiewicz, która zdobyła K2 – najtrudniejszy i zarazem jeden z najbardziej niebezpiecznych ośmiotysięczników.

Jedyna osoba na świecie, która ma w swoim dorobku dwie najwyższe góry – Mt. Everest i K2, jak i ich żeglarskie odpowiedniki (opłynięcie przylądka Horn oraz arktyczną trasę płn.-zach. z Grenlandii do Alaski). Jako pierwsza osoba opłynęła również arktyczną Czukotkę.

Monika to także podróżniczka, która zwiedziła z plecakiem ponad 180 krajów. Jest członkinią Kapituły Konkursu Kolosy – najważniejszych w Polsce nagród podróżniczych. Wiele lat prowadzi grupy trekkingowe na całym świecie, a w Himalajach czuje się jak w drugim domu. Dziennikarka i autorka kilkunastu książek górskich, żeglarskich i podróżniczych.

O trudach i pięknie wyprawy na swój najważniejszy ośmiotysięcznik w karierze, Monika opowiada w swojej najnowszej książce „K2 – Ostatnia szansa”. Wstęp wolny.

(r) 

Poprzedni artykułZapłacimy więcej za zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków
Następny artykuł„Przyjazne ogrody 2024”. Konkurs dla zachodniopomorskich ROD-ów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj