„Przyjazne ogrody 2024”. Konkurs dla zachodniopomorskich ROD-ów

0

Które z Rodzinnych Ogrodów Działkowych na Pomorzu Zachodnim przeszły największe przemiany i są najbardziej aktywne? Rusza druga edycja konkursu „Przyjazne ogrody”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Do zdobycia jest nawet 40 tys. zł.

– To co robi środowisko działkowców, jest wartością dodaną dla miast, miasteczek. To czysta ekologia. Cieszę się, że i w tym roku wesprzemy realizację kolejnych pomysłowych projektów. A tych nie brakuje, bo działkowcy mierzą się w ogrodach z wieloma wyzwaniamimówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Na terenie Pomorza Zachodniego jest ponad 250 rodzinnych ogrodów działkowych. Konkurs skierowany jest do stowarzyszeń ogrodowych, prowadzących ROD-y w regionie.

Oceniane będą inicjatywy i przemiany lokalne zachodzące na terenie danego ROD-u w ciągu ostatnich 3 lat. Ocenie podlegać będą m.in. organizowane inicjatywy prospołeczne; wydarzenia kulturalne, sportowe, rekreacyjne,  rozrywkowe, edukacyjne; inicjatywy na rzecz ochrony środowiska i przyrody; a także te wpływające na stan i utrzymanie infrastruktury ogrodowej, służącej lokalnej społeczności.

Zgłoszenia zostaną ocenione w trzech kategoriach – w zależności od liczby działek ogrodowych mieszczących się w ramach danego ROD:

– do 130 działek,

– od 131 do 300  działek,

– powyżej 300  działek.

Laureaci otrzymają nagrody finansowe: I miejsce – 40 tys. zł; II miejsce –30 tys. zł; III miejsce – 20 tys. zł. W konkursie, w każdej kategorii, przyznanych zostanie także maksymalnie 7 wyróżnień, każde po 10 tys. zł.

Zgłoszenia przyjmowane będą od 26 lutego do 22 marca br. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie zgłoszenia pocztą (Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 40, 70-421 Szczecin, z dopiskiem: Wydział Rolnictwa i Rybactwa, Konkurs „Przyjazne ogrody 2024”) albo złożenie go osobiście w kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

Regulamin konkursu oraz formularze dostępne są na stronie: https://wrir.wzp.pl/

(r)

Poprzedni artykułMonika Witkowska: K2 – Ostatnia szansa
Następny artykułUniwersytet Oksfordzki będzie współpracować ze stargardzkim szpitalem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj