Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2024

0

W piątek (1.03.) w całej Polsce obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia w Stargardzie odbędzie się uroczysta msza święta. Z kolei w niedzielę (3.03.) aktywni mieszkańcy wezmą udział w 8. Biegu Tropem Wilczym.

O 18:30 w kościele pw. św. Jana rozpocznie się nabożeństwo. W świątyni znajduje się również tablica upamiętniająca żołnierzy wyklętych. Tam po mszy zostaną złożone kwiaty. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, różnych organizacji oraz chętni mieszkańcy. Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto państwowe, obchodzone w Polsce od 2011 r.

W najbliższą niedzielę (3.03.) w parku Batorego odbędzie się kolejna edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jak zawsze na kilku dystansach zmierzą się dorośli, młodzież i dzieci. W planach są 2 biegi główne: na 5 km i 1963 m – to opcja dla dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 13 lat. Najmłodsze dzieci będą miały do wyboru dwa krótsze dystanse – 963 m i 196,3 m. OSiR jak zwykle szykuje też niespodzianki dla startujących.

(r)

Poprzedni artykułRadość z 15-lecia CSKF, wyjątkowe archiwalia Bohdana Kowalskiego, eksperymentalna muzyka Małych Instrumentów
Następny artykułKolejny remont drogi powiatowej – od Kobylanki w stronę Morzyczyna


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj