Pieniądze na wytchnienie

0

Od ubiegłego roku w Stargardzie działa wyjątkowe mieszkanie. Na ponad 100 m2 komfortowej, w pełni wyposażonej, przestrzeni profesjonalną i bezpłatną opiekę dostają osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Do 13.03. (środa) trwa konkurs ofert dla podmiotów, które chciałyby prowadzić takie mieszkanie do końca 2024 roku.

Wypełniony wniosek trzeba dostarczyć do Urzędu Miejskiego – do Biura Obsługi Klienta lub do pokoju nr 23 (Wydział Polityki Społecznej). Inna opcja to przesłanie oferty pocztą na adres UM. Dokument do wypełnienia można pobrać ze strony internetowej – wystarczy kliknąć tutaj (plik Wzór oferty realizacji zadania). Dotacja przewidziana na prowadzenie mieszkania wytchnieniowego do końca 2024 roku to 462 tys. zł.

Taki lokal to przede wszystkim wsparcie dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Chętni do skorzystania z oferty mieszkania wytchnieniowego mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Taki pobyt jest przeznaczony dla stargardzian posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, w tym również dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Na miejscu lokatorami zajmują się wykwalifikowani opiekunowie i terapeuci. Za udział w programie nie trzeba nic płacić.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułSprawca licznych włamań do piwnic zatrzymany przez kryminalnych
Następny artykułUtrudnienia w ruchu od Ronda 15. Południk w kierunku Zieleniewa


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj