Trzy tysiące mandatu i zatrzymany dowód rejestracyjny

0

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, oprócz sprawdzania stanu trzeźwości kierowców czy rozwijanej przez nich prędkości, sprawdzają również stan techniczny pojazdów oraz ważność badań technicznych. I tak było w przypadku kierowcy samochodu ciężarowego, którego drogówka zatrzymała do kontroli.

Mundurowi od razu zauważyli, że stan techniczny pojazdu jest zły. Podczas jego sprawdzenia funkcjonariusze ujawnili nadmierne zużycie bieżnika opon, niesprawny układ hamulcowy oraz wyciek oleju.

Kierujący nie był w stanie wytłumaczyć powodu dopuszczenia się rażących zaniedbań, jakie ujawniono w wyniku kontroli. Na tej podstawie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, 59-letni kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 3 tys. zł. Zatrzymano również dowód rejestracyjny pojazdu i zakazano kierowcy dalszej jazdy samochodem niesprawnym technicznie.

– Apelujemy do użytkowników i właścicieli pojazdów o przestrzeganie przepisów dotyczących obowiązku przeprowadzania badań technicznych i dbanie o właściwy stan pojazdu. W szczególności należy sprawdzać sprawność układu jezdnego i hamulcowego, światła oraz na bieżąco uzupełniać płyny eksploatacyjne. Pamiętajmy również o właściwym stanie wycieraczek do szyb. Bez względu na porę roku i warunki pogodowe, wymienione elementy mają szczególnie duże znaczenie w zakresie bezpieczeństwa podczas jazdy – mówi  asp. Justyna Siwarska z KPP w Stargardzie.

(r)

Poprzedni artykułKatarzyna Traczyk. Wystawa fotografii artystycznej i eksperymentalnej
Następny artykułBył Narodowy Dzień Zwycięstwa. „Budować, a nie burzyć”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj