Aleja Żołnierza Boczna i Pogodna w remoncie

0

Trwa remont ulic Alei Żołnierza Bocznej i Pogodnej. Zwłaszcza na tej drugiej tempo prac robi wrażenie.

W tym tygodniu, jednego dnia sfrezowano starą nawierzchnię drogi, drugiego – położono nową nawierzchnię z masy bitumicznej na jednym pasie drogi, trzeciego dnia – to samo zrobiono na drugim pasie drogi.

Prace z użyciem ciężkiego sprzętu wymagają dużej ostrożności, gdyż ulica nie została zamknięta dla pieszych. Uważać muszą zarówno pracownicy remontujący drogę, jak i mieszkańcy osiedla. Szczególnej uwagi wymaga mijanie się na tej ulicy autobusów miejskich z ciężarówkami wykonawcy.

Z czasem na Alei Żołnierza Bocznej i ul. Pogodnej pojawią się energooszczędne latarnie, które zastąpią stare, wysłużone lampy. Z tego powodu konieczne jest położenie nowego okablowania.

W czasie remontu piesi i kierowcy powinni zwrócić uwagę na tymczasowe oznakowanie w rejonie prowadzonych prac. Trzeba też pamiętać, że inaczej jeżdżą niektóre autobusy MPK. Zmiany dotyczą linii nr: 5, 13, 15, 25, 32 i 37. Więcej informacji tutaj. Aktualny rozkład jazdy można również sprawdzić tutaj.

Cała inwestycja to koszt ponad 3,8 mln zł. Prace idą zgodnie z planem. Jeśli nadal tak będzie, powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Na ten remont miasto pozyskało prawie 2,7 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

bk, UM w Stargardzie

fot. – Bożena Kuszela, UM w Stargardzie

Poprzedni artykułRekordowa strata finansowa PKP PLK S.A. za ubiegły rok: – 937 mln zł
Następny artykułIńsko. #13 Głośnia Open Mic + Maciej Tubis Plays K. Komeda


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj