Ińsko. #13 Głośnia Open Mic + Maciej Tubis Plays K. Komeda

0

Już w sobotę, 11 maja o godz. 18.00 odbędzie się w ińskiej O.Medze niezwykłe wydarzenie – spotkanie literackie „Głośnia” wraz z koncertem fortepianowym w wykonaniu Macieja Tubisa.

Będzie to kontynuacja spotkań literackich (ich 13. wydanie), które odbywają się cyklicznie w Szczecinie pod nazwą „Głośnia – Open mic”. To spotkanie studentów, absolwentów i wykładowców Studia Pisarskie b.o.* Uniwersytetu Szczecińskiego oraz, co najważniejsze!, wszystkich chętnych pisarzy-amatorów.

Wydarzenie polega na czytaniu dowolnych fragmentów swoich prac literackich przed szerszym gronem i widownią. Rodzaj utworu jest dowolny – mogą to być wiersze, eseje, opowiadania lub fragmenty pisanej książki, więc całość układa się w różnorodną mozaikę form i treści.

– Z jednej strony doświadczeni pisarze… ale my chcemy zobaczyć, co TY chowasz w swojej szufladzie. Przełam swoją nieśmiałość i podziel się z nami swoją twórczością. W naszym spotkaniu udział zapowiedziała związana z wydziałem pisarskim Uniwersytetu Szczecińskiego pisarka, felietonistka i działaczka feministyczna – prof. Inga Iwasiów. To ona na co dzień otacza opieką  studentów i jest dobrym duchem tego wydziału – mówią organizatorzy wydarzenia.

Ale to nie wszystko…

Chcemy, żeby to wydarzenie pozostało w pamięci uczestników na długo, dlatego postanowiliśmy wzbogacić je o niezwykłą oprawę muzyczną. Literaturze towarzyszyć będzie koncert fortepianowy w wykonaniu Macieja Tubisa. Artysta zagra dla nas solo utwory Krzysztofa Komedy, a to oznacza, że usłyszymy również muzyczne wątki filmowe. To wyjątkowa okazja usłyszeć rozchwytywanego artystę w tak kameralnym miejscu jakim jest O.Mega.

– Wpadaj do nas bez tremy, choćby po to żeby pobyć, pomyśleć, posłuchać. Czekamy na Ciebie – zachęcają organizatorzy.

* Bez ograniczeń wiekowych, bez opłat

Spotkanie jest bezpłatne.

Galeria O.Mega, ul. Bohaterów Warszawy 4, 73-140 Ińsko

(r)

Poprzedni artykułAleja Żołnierza Boczna i Pogodna w remoncie
Następny artykułTYDZIEŃ BIBLIOTEK 2024 w Książnicy Stargardzkiej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj