PFRON pomoże wrócić do pracy po długotrwałej chorobie

0

Jest możliwość ponownego zatrudnienia się mimo diagnozy, która – z uwagi na stwierdzone schorzenia – wykluczyła  kontynuowanie dalszej drogi zawodowej. Ofertę dla osób zmagających się z chorobą lub urazami, uniemożliwiającymi powrót do wykonywanej wcześniej pracy przygotował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zachęca mieszkańców powiatu stargardzkiego do zapoznania się z propozycją PFRON, ujętą w ramy programu Kompleksowej Rehabilitacji.

Program Funduszu ma umożliwić podjęcie pracy lub powrót do zawodu bezpośrednio po zakończeniu leczenia lub rehabilitacji szpitalnej. Kierowany jest również do osób, które borykając się z niepełnosprawnością wrodzoną lub nabytą, nigdy nie funkcjonowały na rynku pracy. Z propozycji PFRON mogą też skorzystać podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych. Tu decyduje rodzaj niepełnosprawności, pozwalający na podjęcie pracy w warunkach dopasowanych do ich potrzeb.

Udział w projekcie Funduszu, zakładającym aktywizację zawodową osób po przebytych długotrwałych chorobach lub zmagających się z  niepełnosprawnością, jest całkowicie bezpłatny. Jego uczestnikom otwiera przy tym nowe możliwości, zamieniając perspektywę codziennej egzystencji w czterech ścianach na kontakt z ludźmi oraz aktywny rozwój zawodowy.

Zainteresowani otrzymają wsparcie w formie indywidualnie opracowanych działań rehabilitacyjnych, prowadzonych w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Wielspin w Wągrowcu. Zajęcia podzielono na trzy moduły. Zawodowy umożliwi pozyskanie nowego zawodu i zatrudnienia poprzez doradztwo zawodowe i szkolenia. W ramach psychospołecznego, uczestnicy mogą liczyć na wsparcie psychoemocjonalne oraz psychoedukację. Rozbudowany moduł medyczny zapewni natomiast przywrócenie utraconych funkcji lub ich odtworzenie, w stopniu jak najbardziej możliwym do osiągnięcia.

Średni przewidywany czas pobytu zakwalifikowanej osoby wynosi trzy miesiące, przy czym można wybrać formułę rehabilitacji w stacjonarnym lub niestacjonarnym trybie.

Wszelkich informacji w sprawie projektu udziela Oddział Wielkopolski PFRON. Można dzwonić bezpośrednio do Patrycji Królak – samodzielnego referenta ds. wsparcia i współpracy z pracodawcami, pod nr. tel. 61 666 46 10. Możliwy jest również kontakt drogą mailową pod adresem: [email protected]

(r) – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułSprawdź, czy wybrany dla dziecka żłobek jest zarejestrowany
Następny artykułŚwięto Wojska Polskiego w Stargardzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj