Małe Skarby z dofinansowaniem

0

95 proc. dofinansowania do miejsca w żłobku, klubie dziecięcym lub opieki sprawowanej przez nianię można dostać w kolejnej edycji projektu Zachodniopomorskie Małe Skarby. Ze wsparcia mogą skorzystać osoby planujące powrót do pracy – bezrobotne lub przebywające na urlopie macierzyńskim i wychowawczym.

Nabór prowadzi Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie. Najbliższy rozpocznie się 26 sierpnia (poniedziałek) i potrwa do 10 września (wtorek).

Przewidziane są dopłaty do miejsc w żłobkach, klubach dziecięcych i opieki sprawowanej przez nianie. Dofinansowanie przyznawane jest na 12 miesięcy. Zachodniopomorskie Małe Skarby adresowane są do rodziców i opiekunów dzieci między 20. tygodniem a 3. rokiem życia.

Projekt zakłada aktywizację zawodową osób, które chcą wrócić do pracy, ale potrzebują pomocy w opiece nad dzieckiem. Uczestnicy pokrywają jedynie 5 proc. kosztów żłobka, klubu lub niani.

Dodatkowe punkty w naborze zyskają osoby aktywne zawodowo – przebywające na urlopach macierzyńskich/wychowawczych, a także rodzice dzieci niepełnosprawnych i samotnie je wychowujący.

W rekrutacji mogą wziąć udział osoby, które planują powrót do pracy najpóźniej 30 listopada 2019 r. (sobota).

Regulamin i wykaz wymaganych dokumentów znajduje się tutaj. W zakładce Małe Skarby można też znaleźć szczegółowe odpowiedzi na pytania dotyczące projektu.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykuł46. ILF. Złote Rybki dla filmów „Mowa ptaków” i „Kafarnaum”
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Ruszyły przygotowania z obcokrajowcami w składzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj