Ewenement 2019. Spektakl „Prywatna klinika”

0

W ramach Stargardzkich Spotkań Teatralnych w SCK pokazana zostanie sztuka pt. „Prywatna klinika” w reż. Grzegorza Reszki. Spektakl odbędzie się 24 września br. (wtorek) o godz. 17.30.

„Prywatna klinika” to inteligentna i prawdziwie śmieszna farsa, w której humor rozwija się̨ aż po ostatnią scenę̨. Lekka treść, wyraziste postaci, zawrotne tempo, zaskakujące zwroty akcji oraz świetna obsada zapewniają̨ rozrywkę̨ na wysokim poziomie.

To historia Harriet, rozwódki mieszkającej w eleganckim mieszkaniu w Brighton, która rozwiązuje problemy finansowe dzięki wsparciu dwóch żonatych dżentelmenów i perfekcyjnie zorganizowanego kalendarza. Kiedy jeden z nich zostaje unieruchomiony w łóżku przez złamaną nogę̨, a w progu mieszkania Harriet pojawiają się̨ dawno niewidziana przyjaciółka Anna wraz z niestroniącym od alkoholu mężem oraz niczego nieświadome zdradzane małżonki, spektakl staje się̨ prawdziwym rollercoasterem emocji, pomylonych tożsamości, karykaturalnych sytuacji i arcyśmiesznych dialogów.

Sztuka napisana w 1983 r. przez mistrzów gatunku – Johna Chapmana i Dave’a Freemana – nie traci na aktualności, a farsa na związki damsko-męskie bawi kolejne pokolenia widzów.

Obsada:

Harriet – Monika Fronczek

Anna – Klaudia Halejcio

Gordon – Rafał Cieszyński

Alek – Tomasz Oświeciński

Magda – Alżbeta Lenska

Mildred – Katarzyna Anzorge

Ryszard – Paweł Koślik

(r) – źródło: SCK

Poprzedni artykuł„Kolejarz” wędkuje już 70 lat
Następny artykułBłękitni Stargard. Znowu lepsza gra niż wynik


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj