Stargard pod czujnym okiem kamer

3

Już od wielu lat monitoring działa m.in. w centrum miasta i na Rynku Staromiejskim. Teraz pojawi się także w Parku Chrobrego oraz na os. Pyrzyckim. Wszystko po to, by niezależnie od pory dnia zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców.

Dwie kolejne kamery dołączyły do obsługiwanej przez Straż Miejską sieci monitoringu wizyjnego. Zostały zainstalowane w Teatrze Letnim. Jedna z nich pokazuje obraz od strony Baszty Morze Czerwone, a druga skierowana jest na widownię Teatru Letniego i dalszą część Parku Chrobrego. Właśnie tam – nie tylko w okresie letnim – wolny czas spędzają tysiące stargardzian, również z małymi dziećmi. Teraz będą mogli czuć się bardziej bezpiecznie.

Na os. Pyrzyckim będzie zamontowanych 12 kamer. Pojawią się m.in. w okolicy Szkoły Podstawowej nr 6, sklepów przy ul. Armii Krajowej, a także przejść dla pieszych i skrzyżowań ulic. Monitoring umożliwi identyfikację osób i pojazdów – zarówno w dzień, jak i w nocy. Nagrania będą mogły być wykorzystane w przypadku wykroczeń i przestępstw.

Projekt zwiększenia bezpieczeństwa na os. Pyrzyckim to inicjatywa zgłoszona w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Oprócz monitoringu zaplanowano wykonanie wyniesionych przejść dla pieszych, które spowalniają ruch. Kamery zostaną zainstalowane jeszcze we wrześniu. Jedno z wyniesionych przejść znajduje się już na ul. Armii Krajowej między szkołą a placem zabaw, a drugie pojawi się przy ul. Niepodległości, w okolicy przedszkola.

Obie inwestycje w monitoring pochłoną prawie 200 tys. zł.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułTrudna sytuacja kadrowa w ratownictwie medycznym
Następny artykułUczniowie ZS nr 5 najlepsi w barzkowickich przełajach


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj