Większe utrudnienia na odcinku S3 Goleniów-Rzęśnica

0

Wykonawca przebudowy drogi S3 na odcinku Miękowo-Rzęśnica wprowadził zmianę organizacji ruchu. W rejonie Klinisk jedziemy jedną jezdnią, prędkość jest ograniczona do 70 km/h, a w miejscach skrzyżowań, zjazdów i przejść z jednej jezdni na drugą – do 40-50 km/h, obowiązuje również zakaz wyprzedzania.

– Na skrzyżowaniu S3 z drogą powiatową w Kliniskach zamknięto część relacji i wprowadzono objazdy przez najbliższe węzły drogi S3. Te utrudnienia są konieczne ze względu na przebudowę drogi, obejmującą między innymi odsunięcie jezdni od zabudowań miejscowości Kliniska Wielkie i budowę nowego węzła drogowego – mówi Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA.

Kolejne zmiany organizacji ruchu będą wprowadzane w najbliższych tygodniach również w rejonie przebudowywanego węzła Rzęśnica i  budowanego przejścia dla zwierząt na południe od węzła Goleniów Południe. Zakończenie robót planowane jest w kwietniu 2021 roku.

Realizacja robót na odcinku S3 Miękowo-Rzęśnica rozpoczęła się w maju br. Kontrakt realizuje firma Budimex SA. Jest to dostosowanie do współczesnych parametrów odcinka wybudowanego w II poł. lat 70. ubiegłego wieku. Zakres robót na tym odcinku obejmuje między innymi budowę nowego węzła Kliniska Wielkie (fot.1) i przebudowę węzła Rzęśnica (fot.3), budowę przejścia dla zwierząt oraz zmianę osi drogi w rejonie Klinisk Wielkich.

Założenia kontraktu zakładały jak najmniejsze utrudnienia w ruchu podczas okresu wakacyjnego, gdy drogą porusza się znacznie więcej pojazdów. Dlatego wykonawca realizował te roboty, które mogły być prowadzone bez większych utrudnień. Wyjątkiem był most na Inie, gdzie ze względów technologicznych rozpoczęto roboty i wprowadzono zwężenie do jednej jezdni. Koniec wakacji oznacza wprowadzenie większych utrudnień na tym odcinku, co jest niezbędne dla wykonania robót. Zmniejszenia utrudnień na tym odcinku można się spodziewać podczas przyszłorocznego sezonu wakacyjnego.

(r)

fot., mapka – GDDKiA O/Szczecin

Poprzedni artykułZS nr 5. II miejsce w okręgu – w akcji „Młoda krew ratuje życie”
Następny artykułNie były dobrze widoczne, teraz są. Rzeźby Andrzeja Gondka w pełnej krasie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj