Pyrzyckie lepiej monitorowane

0

Trwa montaż 12 kamer na os. Pyrzyckim. Urządzenia pojawią się m.in. w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 6, a także w okolicy przejść dla pieszych, skrzyżowań ulic i sklepów przy ul. Armii Krajowej.

Inwestycja jest realizowana w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Monitoring umożliwi identyfikację osób i pojazdów – zarówno w dzień, jak i w nocy. W razie przestępstw lub wykroczeń nagrania będą mogły być wykorzystane przez odpowiednie służby. Wszystko po to, by mieszkańcy mogli czuć się bezpieczniej.

Kamery zostały zainstalowane w taki sposób, by nagrania obejmowały miejsca uczęszczane przez dużą liczbę osób, zwłaszcza dzieci. Dlatego urządzenia pojawiły się m.in. w pobliżu szkoły, placu zabaw i skrzyżowań ulic. Będą uruchomione na przełomie września i października.

Projekt zwiększenia bezpieczeństwa na os. Pyrzyckim został wybrany przez mieszkańców w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja obejmuje także wykonanie dwóch wyniesionych przejść dla pieszych. Jedno z nich znajduje się już na ul. Armii Krajowej między szkołą a placem zabaw. Kolejne pojawi się w okolicy przedszkola przy ul. Niepodległości. Dzięki specjalnej konstrukcji kierowcy muszą zwolnić przed takimi przejściami, co poprawia bezpieczeństwo osób przechodzących przez jezdnię.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Grzegorz Rybaczuk

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Sensacja w Pucharze – „Biała Gwiazda” na kolanach
Następny artykułProgram Czyste Powietrze znów w Stargardzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj