LKS Feniks Pesta. Zgarnęli osiem krążków

0

W Żarach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek  w zapasach. Nie zabrakło tam stargardzkiego Feniksa, który indywidualnie zdobył osiem medali, a drużynowo zajął czwarte miejsce w grupie chłopców i piąte miejsce w grupie dziewcząt.

Reprezentanci klubu Feniks Pesta indywidualnie zdobyli dwa złote medale, jeden srebrny i pięć brązowych.

– Wszystkie walki stały na wysokim poziomie. Uważam turniej za bardzo udany. Na szczególne wyróżnienie zasłużył m.in. Jakub Matwiejczyk, który podczas turnieju nie stracił żadnego punktu i zdecydowanie zwyciężył wszystkie walki. Równie dobrze spisała się Paulina Kucharczyk, która zmieniła kategorię wagową na wyższą, a mimo to, bez straty punktu, zdeklasowała rywalki – zdobyła złoto. Rewelacyjne pojedynki o medale stoczyli Nikola Piechocka, ulegając nieznacznie w finale na punkty zawodniczce z Agros Żary, oraz Jakub Przybylski w walce półfinałowej i o brąz – ocenił trener Mariusz Kucharczyk.

Medale wywalczyło jeszcze czterech innych adeptów zapasów. Po brązowe krążki sięgnęli: Gabriela Gniado, Pola Fojut, Filip Pawlikowski oraz Jakub Wawrzoła.

O podium otarli się: Paulina Urban, Kacper Sokołowski i Damian Domański, a na dalszych miejscach znaleźli się Bartosz Bluj (7), Michał Matwiejczyk (8), Jakub Basiak (8), Jakub Karykowski (9), Bartosz Kiszka (11), Hubert Zając (18) oraz Marcel Staszek (21).

oprac. mk, fot. – źródło: LKS Feniks

Poprzedni artykułMiędzynarodowy Dzień Muzyki. Koncert Cameraty Stargard
Następny artykuł„Krajobraz Powiatu Stargardzkiego”- najlepsze zdjęcia wybrane


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj