Jedno rondo gotowe, drugie w budowie. GDDKiA podsumowała inwestycje

0

– Byliśmy pewni, że powinniśmy zaangażować się w tę inwestycję, bo dobra współpraca między zarządcami dróg może przynieść pozytywne dla mieszkańców efekty – mówił prezydent Stargardu podczas briefingu prasowego, zorganizowanego przez szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Tematem była budowa dwóch rond na DK 20 w naszym mieście.

Uczestniczyli w nim poseł Michał Jach, prezydent Stargardu Rafał Zając, dyrektor GDDKiA O /Szczecin Łukasz Lendner i prezes firmy Maldrobud Łukasz Malinowicz, wykonawca.

Spotkanie odbyło się przy funkcjonującym już nowym rondzie u zbiegu ulic: Obwodnicy Staromiejskiej, Bydgoskiej, Skłodowskiej-Curie i Kazimierza Wielkiego.

Dobry zaczyn na kolejne inwestycje

– Ta inwestycja jest przykładem właściwej współpracy między GDDKiA, czyli rządem, a samorządem. Dziękuję, że gdy na realizację tego przedsięwzięcia zabrakło 2,5 mln zł, bo wzrosły koszty budowy, prezydent Stargardu dołożył te pieniądze. To dobry zaczyn na kolejne inwestycje komunikacyjne w naszym mieście – mówił poseł, dodając: – Nie ze wszystkimi samorządami tak się współpracuje. Bywa że z powodu fobii partyjnych i innych nie chcą takiej współpracy.

Prezydent stwierdził: – Tak to jest, że przy rosnącej ilości samochodów w Stargardzie i rozwijającym się mieście układ komunikacyjny nie wystarcza i konieczne jest jego przebudowywanie. Na nowym rondzie niemal o każdej porze dnia można zobaczyć, jak duże potoki samochodów przejeżdżają w tym miejscu. Wcześniej – przy skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną – trzeba było czekać niekiedy nawet kilkanaście minut. Teraz ruch jest płynny. Byliśmy pewni, że powinniśmy zaangażować się w tę inwestycję, bo dobra współpraca między zarządcami dróg może przynieść pozytywne dla mieszkańców efekty.

Rafał Zając chwalił, że oddane do użytku rondo jest świetnie zaprojektowane i wykonane. Dziękował też za współpracę GDDKiA, posłowi Jachowi i wykonawcy, życząc, aby udało się zrealizować kolejne przedsięwzięcia drogowe.

Drugie rondo też będzie wzorowe

– Oddaliśmy to rondo przed czasem. Sama jego budowa prowadzona była z małą uciążliwością dla mieszkańców. Kolejne rondo przy skrzyżowaniu ulic: Gdańskiej, Gdyńskiej, Wiśniowej, Szosie Maszewskiej i Morskiej też będzie wzorowe – mówił wykonawca, prezes Maldrobudu Łukasz Malinowicz.

– Ronda zajmują więcej miejsca, ale dzięki nim udaje się rozładować ruch – stwierdził dyrektor szczecińskiego oddziału GDDKiA.

Zapytaliśmy dyrektora o drogę ekspresową S10: czy jest priorytetową inwestycją i jakie działania podejmowane są w jej sprawie.

– Na tę inwestycję nie jest zaplanowane finansowanie, ale mamy ponad 20 mln zł na prace przygotowawcze. To nie będzie pusta szuflada. W tym miesiącu złożymy wniosek o decyzję środowiskową, która wyznaczy przebieg drogi na terenie naszego województwa – do S11. To 110 km przyszłej S10. Następnie będą prowadzone badania geologiczne. W realizacji jest budowa 2. nitki obwodnicy Kobylanki, łączącej Szczecin ze Stargardem – powiedział Łukasz Lendner.

Bożena Kuszela

fot.: UM w Stargardzie, Bożena Kuszela

 

 

Poprzedni artykułJedno dziecko – jedno drzewo
Następny artykułSerwis internetowy Stargardu w nowej odsłonie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj