Napraw rower, naładuj telefon i ruszaj w drogę

0

To nowość w naszym mieście. Na parkingu przy Stargardzkim Centrum Kultury oraz przy fontannie na os. Zachód pojawiły się specjalne wielofunkcyjne ławki – powerbanki. Mieszkańcy mogą skorzystać na nich z narzędzi do drobnych napraw, napompować koła roweru, a także naładować np. telefon. Projekt został zrealizowany w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Urządzenia są wielofunkcyjne, a do tego ekologiczne – zasilane panelami fotowoltaicznymi. Składają się z ławki, kompresora, zestawu narzędzi i ładowarki USB. Kompresor umożliwi napompowanie nie tylko koła rowerowego, ale także piłki. Z kolei powerbank posłuży do naładowania telefonu lub innego niewielkiego sprzętu z wejściem USB. Zestaw narzędzi przyda się cyklistom do drobnych napraw – mogą z nich skorzystać także posiadacze innych sprzętów sportowych. Każdy może też odpocząć na drewnianym siedzisku.

W Stargardzie pojawiły się dwie takie wielofunkcyjne ławki. Jedna została ustawiona na parkingu przy SCK, a druga przy fontannie na os. Zachód (przy SP nr 2). To wygoda i komfort podróżowania dla rowerzystów, którzy mogą naprawić rower nawet poza domem. Z kolei ładowarka przyda się zwłaszcza użytkownikom smartfonów. Dzięki panelom fotowoltaicznym nie trzeba obawiać się braku zasilania.

Koszt zakupu i montażu urządzeń to prawie 100 000 zł.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Usługi projektowe „Project”

Poprzedni artykułChodnik na Włosienniczej i Kuśnierzy gotowy
Następny artykułSFF 2019 w Piwnicy TPS. Filmy warte obejrzenia


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj