101. rocznica odzyskania niepodległości Polski. „Dar, który trzeba cenić, chronić i bronić”

0

11 listopada w kolegiacie, na Rynku Staromiejskim i pod pomnikiem Stargardzianie – Ojczyźnie obchodzono w naszym mieście Święto Niepodległości.

– Co myślę, mówiąc słowo Polska? – takie pytanie zadał obecnym na mszy św. w intencji Ojczyzny ksiądz wygłaszający kazanie. I choć podzielił się swoimi refleksjami w tej kwestii, to na pytanie to każdy też mógł sobie odpowiedzieć.

Z kolei proboszcz parafii NMP Królowej Świata apelował: – Uczyńmy wszystko, aby nikt nami nie rządził – poza tymi, którzy do tego zostali powołani. Budujmy przyszłość!

Świętowanie kontynuowano na Rynku Staromiejskim, z licznym udziałem żołnierzy i mieszkańców.

– Spotykamy się tu, aby uczestniczyć w 101. rocznicy największego wydarzenia w naszej historii – przywrócenia Polski z państwowego niebytu – mówił dowódca Garnizonu Stargard płk Jacek Rolak, dodając: – Niepodległość to najcenniejszy dar, który trzeba cenić, chronić i bronić.

Tradycyjnie podczas tej uroczystości wyróżnieni żołnierze otrzymali medale i zostali mianowani na wyższe stopnie wojskowe.

Odbył się też niepodległościowy apel pamięci i oddana została salwa honorowa. Na koniec tej części obchodów odbyła się defilada jednostek wojskowych Garnizonu Stargard.

Z Rynku większość uczestników udała się pod pomnik Stargardzianie – Ojczyźnie, gdzie delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Wieczorem melomani wysłuchali w kolegiacie koncertu pt. „Wieczór listopadowy z Cameratą”.

Bożena Kuszela

fot. Mirosław Cofta

Poprzedni artykułRecital Julity Kożuszek-Borsuk „Kobiecym głosem”
Następny artykułNaprawa przejazdu kolejowego w Trąbkach Małych. Kierowcy pojadą objazdem  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj