Koronawirus. Na co dzień szyli suknie ślubne, teraz – maski i fartuchy ochronne

0

Kolejna firma ze Stargardu pomaga w walce z koronawirusem. United Bridal Factory rozpoczął szycie maseczek chirurgicznych i fartuchów medycznych. Pierwsze zamówienia już za kilka dni trafią do odbiorców. Firma zapewnia, że jest gotowa do dalszej produkcji.

Właściciele United Bridal Factory, podobnie jak szwalnia Filter, odpowiedzieli na zwiększone zapotrzebowanie na odzież ochronną dla służb medycznych i instytucji.

Z powodu pandemii koronawirusa, w całej Polsce brakuje strojów ochronnych, które w codziennej pracy wykorzystują lekarze, pielęgniarki, ale także ratownicy medyczni, pracownicy opieki społecznej, policjanci i strażnicy miejscy. Firmy i osoby prywatne w kraju przyłączają się do walki z chorobą. Są wśród nich także przedsiębiorstwa ze Stargardu.

Pracownicy United Bridal Factory zajęli się produkcją masek chirurgicznych i ochronnych fartuchów medycznych.

Na co dzień w szwalni przy ul. Fabrycznej powstają suknie ślubne. Kreacje trafiają do salonów mody w kilkudziesięciu krajach Europy i świata. Firma w Stargardzkim Parku Przemysłowym zatrudnia blisko 200 osób. Jak podkreślają właściciele, w tej szczególnej sytuacji są gotowi na przyjmowanie indywidualnych zamówień, dostosowanych do specjalnych potrzeb klientów.

W 2017 r. United Bridal Factory otrzymał nagrodę prezydenta Stargardu dla najlepszego przedsiębiorcy.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. United Bridal Factory

Poprzedni artykułSzpital w Stargardzie apeluje do przedsiębiorców o wsparcie
Następny artykułFilter. Chcą w wolnym czasie – nieodpłatnie – szyć maseczki i fartuchy dla szpitala


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj